Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytváření terária s živými rostlinami

Zdravím,
mám v plánu zařídit si terárium pro Pagekona Řasnatého s živými rostlinami.
Pro tuto možnost jsem se rozhodl, protože mi terárium ihned přijde živější, zajímavější a hezčí.
Koukal jsem na několik tutoriálů od zahraničních chovatelů na youtube. Ti to tam dělali tak, že nejdříve vložili na dno vrstvu keramzitu, poté jej překryli geotextílií a nakonec nanesli rašelinu.
Mám na to několik otázek.
1) Jakou geotextílii mám zvolit (vůbec se v tom nevyznám, jsou tam nějaké gramy atd.)?
2) Mám zasadit kytky přímo do rašeliny, nebo nechat nějak v květináči?
3) Máte nějaké tipy a triky pro tyto ''živá'' terária?

Děkuji za všechny odpovědi!

Ahoj,

rozumím víc kytkám než terárku. Nicméně geotextilie je dle mně celkem jedno jaká, v tomhle případě mi přijde, že slouží spíš jako oddělení keramzitu od rašeliny, aby se nemíchali spolu. Klidně bych zvolila nějakou tenčí aby byla propustnější pro vodu. Sázet kytky do čisté rašeliny asi nebude úplně to ono. Nechala bych v květináči s normálním substrátem a rašelinou to jen celé přikryla. :)