Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Desinfekce-zraneny had

Ahoj, mam cca osmiletou uzovku amurskou. Velmi rada se zahrabava do substratu (raselina, na dne vrstvicka pisku) a vytrvale reje nosem v zemi. Bohuzel ma ted na hlave jakesi zraneni, odchliple a castecne chybejici supiny nad spickou nosu. Nejpravdepodobnejsi je, ze se nekde bud vyrazne odrela nebo spalila o zarovku. Po umyti vodou je videt kus kuze bez supin. Cim nejlepe desinfikovat, aby se zamezilo pripadne infekci ale hada to nebolelo ani nepalilo? Ma v te rane porad hlinu a trha si to tim vic, existuje neco, co by tu ranu dokazalo oddelit a uzavrit proti necistotam a nebo je lepsi vsechen substrat z teraria odstranit a hadovi do vyleceni poskytnout nejaky jiny material, krery by nemohl infikovat ranu? Dekuji moc za odpoved

Dobrý den,
hada dejte zatím do nějakého boxu (dobře větraného). Místo substrátu noviny, nebo kuchyňské utěrky a jako vybavení pouze úkryt a misku s vodou. Ránu můžete desinfikovat roztokem Betadine.