Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přípravek pro psy - co používáte proti klíšťatům

Hezký večer všem,
vím, že sem pravděpodobně tento příspěvek nepatří a omlouvám se za to. Nicméne... Dnes jsem vyndal naší fence (mops) třetí klíště za tento rok. Což se mi vůbec nelíbí, už kvůli tomu, že ji máme většinu času doma kde se mazlí s naší malou dcerkou. Přes den je na zahradě, nevím kde se klíšťata berou, bydlíme na vesnici, všude kolem máme sousedy, nikde žádná vysoká tráva nic, ale klíšťata jsou furt, už minulý rok jsem s tím bojoval. Plánuji koupit v lékárně frontline kombo (pipeta co se nakape za krk) vaše zkušenosti? Případně co koupit? S čím máte dobré zkušenosti? Obojkům moc nevěřím a nechci je.

Předem děkuji za přínosné odpovědi.
Michal

Drive jsme zkouseli taky ruzne pipety a spray. Posledni 4 roky pouzivam Kiltix obojek a funguje 100%. Na letosek ho mam koupeny taky. Nasadim koncem dubna a do rijna/listopadu je pes v pohode. Zadne kliste a obojek mu nevadi. Bez obojku mival 2-3 klistata tydne, jsme na vesnici, louky, lesy...