Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hrabání krajty královské

Zdravím. Vlastním doma krajtu královskou a dnes jsem u ní zaznamenala zvláštní chování - zahrabává se mi pod substrát.
Vlastním ji témeř tři roky a toto chování jsem u ní dosud nezaznamenala. Nevíte někdo, co to může znamenat?
Měří okolo 1 m, má okolo 800 g, je to mladá samička. Teplota v teráriu je pod žárovkou 35°C, na nejchladnějším místě u stropu 26°C, substrát tvoří cypřišová kůra. Dnes jsem jí omývala terárko octem s vodou z důvodu odstranění vodního kamene, krajta má ještě k tomu před svlekem. Někde jsem četla, že hrabání u krajty královské znamená, že má problém s krmením. Ta naše dostává malého potkana jednou za 14 dní, poslední krmení proběhlo 11. 5., potravu přijímá normálně, žádné zažívací potíže jsem také nezaznamenala. Není tedy možné, že by náhlou touhu hrabat mohly způsobit výše uvedené důvody (svlek, číštění)?
Předem děkuji za odpověď :-)

Pokud má vhodné podmínky tak bych to neřešil, asi má zrovna potřebu se schovávat, zahrabávat . . . .
Řešil se tady podobný problém - neustálá snaha hada dostat se ven z terária. Občas se mi taky tak chovají, jak to začíná tak to i končí.
Mám užovku která se chovala dva roky "vzorně" a pak ji z ničeho nic ruplo v bedně a byla neskutečně agresivní, nedalo se v blízkosti terária vůbec pobývat. Měl jsem pocit, že se snad o to sklo zabije. Jednou byla tak vytočená, že se zapřela o stěny terária a jednu tu tabulku odtrhla, držela tak tak na místě. No, a pak po třech měsících, jako mávnutím proutkem se začala chovat zase normálně.
Je asi třeba brát i zvířata jako tvory kteří mají občas vrtochy.

Píšete, že čistíte skla od vodního kamene. Předpokládám, že rosíte běžnou vodou z vodovodu. Roste destilovanou vodou.