Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěrka Obecná- mládě-vápník

Zdravím, mám mládě ještěrky obecné a mám takový problém, na internetu jsem se dočetl že mláďata všech ještěrů potřebují hodně vápníku, cituji " Zvláště rostoucí mláďata potřebují dostatečný přísun vápníku. Vhodné jsou na prášek rozdrcené vaječné skořápky, nebo sépiová kost.". Potřeboval bych vědět kam mám dát ty "na prášek rozdrcené skořápky", mám je dát do samostatné misky a nebo dokoupit nějaké vitamíny ? A moje poslední otázka, nevím jak to mám vyřešit s tím UV zářením (mám okno od pokoje na severní straně), poradil by mi někdo, jakou tu žárovku mám použít pro tak malou ještěrku? Poprosil byl bych i nějaké ostatní rady. Předem moc děkuji.

Ahoj, sice spousta lidí začínala s teraristikou s odchycenými plazy ČR, s nimiž nabírala zkušenosti, ale oficiálně je stále ještěrka obecná (Lacerta agilis) druh v ČR chráněný zákonem a legálně ho tedy prakticky není možno chovat. Řešit relativní základy chovu přes veřejné fórum je tedy, minimálně, ošemetné. Oficiálně doporučuji sehnat třeba na burze ještěrky či jiné plazy k chovu, kteří jsou legální. Jinak chov těchto menších lacertidů lze ject, s menšími změnami, podle návodů na chov ještěrky italské (Podarcis siculus), kterých je na internetu vcelku dost. Pokud chceš začínat s mládětem agilisky, osobně vcelku nic proti tomu, ale veřejnou podporu a rady pak nečekej:D