Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zelva neumi plavat

Ahoj, sehnal jsem novou želvu od známé. Dal jsem ji do jezírka a zjistil jsem že neumí plavat. Potom pí se, začne mávat končetinami ale nejde ji vyplavat na povrch a musím ji vytáhnout. Předchozí želva s tím nikdy neměla problém.

Co s tím? Je možné že to prostě neumí proto před tím byla nevhodných podmínkách a ne v hluboké vodě? Co s tím? Teď se od ní nemůžu hnout. Když jsem ji nechal ve vodě dyl a pak vytáhl, tak ji něco černého lezlo že zadku a pak se to vrátilo dovnitř...

edit - před tím jsem měl želvu nádhernou a tohle je želva žlutolící, hloubka jezírka cca 50cm, želva jde ke dnu a snaží se plavat nahoru - je kolmo hlavou nahoru a hejbe nohama, ale nejde jí vyplavat

Promiňte, jste si opravdu jistý že máte želvu žlutolící Trachemys scripta scripta. Popisovaná nemohoucnost želvy na mě dělá dojem, že se pokoušíte naučit plavat spíš něco suchozemského. To černé bude pravděpodobně penis. Nejlépe by bylo ukázat fotku želvy, případně se podívat na fotky na netu.

JJ. díky za potvrzení... Před tím jsem měl samici želvy nádherné, která byla o hodně větší (30cm) a ta neměla tendenci plot přelézat, jen jednou plot nadzvedla. Ale téhle už se včera povedlo utéct - roztáhla oka prolezla - naštěstí jsem byl u toho, takže jsem provizorně okolo plotu zvenčí dal velké šutry. Budu muset sehnat jiné oplocení.

Zatím jsem do jezírka natáhl králičí pletivo a tím zmenšil hloubku na polovinu. Želva už trochu plave, ale spíš má tendenci po dně lézt. Zjistil jsem, že někdy když chce vyplavat kolmo na hladinu, tak jí to někdy nejde a jakoby začne zmatkovat a rychla plácat nohama - snad se to někdy naučí a budu moct pletivo vyndat - předchozí želva se ve vodě rochnila blahem...