Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vhodné zviře do maleho terarka?

Dobrý den, chtěl bych nějaké zvířátko, které by bud jedlo minimálně nebo jedlo zeleninu. Jsem z vesnice a kazdý den dojíždět pro cvrčky bych nechtěl. Občas se s ním pomazlit. Měl jsem hada, kterého mi nyní přítelkyně nedovolí. Napadá mě chameleon, ale ten jí každý den cvrčky. Díky

já tomu nějak nerozumím, nechápu odkud kam vlastně chceš pro ty cvrčky tak často jezdit, ale já krmný hmyz přechovávám na stejném místě, co ty hmyzožravý zvířata a pro novej jezdím jenom, když mi dojde.

Samozřejmě, že se chameleoni krmí častěji než hadi, ale u dospělýho to denně nemusí být. třeba 2-3x týdně - jeden den nakrmíš, druhý den si doloví zbytek, třetí den nebude mít nic a vůbec nic se mu nestane ani náhodou, aspoň mu vytráví. Jenže se zase nevejde do malého terárka, opravdu ne. jestli chceš využít terárko po hadovi, radši napiš jak je velký a pak bude jasnější, co se do něj vejde a co ne

a asi jsem ze staré školy, ale mazlit se s chameleonem nebo hadem je IMHO dost velkej bizár a to zvíře to rozhodně neocení ani omylem. Had to zřejmě přežije, ale chameleon to bude opravdu těžko snášet. Nechceš ty zvířata radši jenom nakrmit a potřebu fyzickýho kontaktu realizovat s tou přítelkyní?? Nebo můžeš jít osahávat stromy, těm to bude jedno.

Pokusím se konstruktivněji:

Mazlení s terarijním zvířetem jako s kočkou či psem je nerealizovatelné.
Z podstaty věci, tedy zcela jistě definitivně.

Pohladit metrového varana nebo i delšího hada, aniž by páníčka napadl
je nepochybně "chovatelský úspěch" a trefa "na kus".

Krmný hmyz lze chovat i na konci světa a být bezpečně a s rezervou soběstačným.
Cvrčci někomu utíkají a cvrkají až do vlastní smrti.
Švábi vyvolávají husí kůži u některých už jen při vyslechnutí slova šváb.

Pokud myslíte chov čehokoli vážně, znamená to i vážně respektovat
jeho potřeby a nároky. Ono "mazlení" je občas jen jakousi třešničkou na dort.
Třeba jen pohlazení na bradě.

A často i nepěknými škrábanci na těle.

Raději spokojené zvířatko než frustrovaného mazlíka.