Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení krajty královské

Ahoj chci se zeptat, mládě krajty královské 39cm 48g čím momentálně krmit? Takzvanými špeky myší? Stačí ji jedno týdně, nebo dávat dvě najednou? Dále se chci zeptat zda je lepší ji krmit v terárku nebo přendavat na krmení do boxu? Nebude mít tendenci kousnout když bude před krmením? Případně po krmení při přendávání z boxu zpět do tera? Mockrát děkuji za odpověď

1/ s krmením raději méně než více (tučnost - nedostatek pohybu)
2/ P.r. často odmítá stravu i mnoho ! měsíců
3/ asi bych volil 1 kus s nepřesnou pravidelností
4/ raději hada nevyndávat - nadbytečně nemanipulovat všeobecně
5/ hlodavce lépe podávat peánem, pinzetou
6/ řada chovatelů (i já) hlodavce před podáním omračuje - eliminace pokousání hada apod.
7/ raději méně větších soust než opačně (nutno vyzkoušet)