Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem strašilka dábelská jako krmivo?

Dobrý den,během necelého roku se mi ze sedmi strašilek dábelských 'staly' bezm. dvě stovky.Napadlo mě spojit redukci dalšího množení s chovem
nějakého ještěra-např.G.nočního-ale někde jsem četl(nepozoroval jsem),že strašilka v obraně vystřikuje bílou tekutinu...Může být tato strašilka využita jako příležitostné krmivo? Děkuji.

Opatrně bych ponechal na zvážení strávníkovi ;-)
Švábi vylučují abnormální množství obranných sekretů
a výměšků ... a řada živ. druhů to zcela ignoruje.
A dost možná si na nich i pochutnává.
Uvítám info o vlastních zkušenostech (PM). Hezký den.

Moc dík za odpovědi-vlastně jsem si to myslel-že se je za a)naučí úspěšně lovit,za b)dostane poprvé dávku a už to nikdy nedá...
Zajímalo mě hlavně,jestli tato strašilka není vyloženě jedovatá...Zkušenosti napíšu,ale i když to s chovem gekončíka myslím vážně,
teprve stavím terárko-tzn,že předcházet z mé strany budou spíš další dotazy..Ještě jednou díky za reakci.

Pokud nedostanu přesnou odpověď, tedy že odpovídající skutečně ví nebo si je jistý, tak bych nepokusoval. Obdobné pokusy stály život řadu chovanců. Jako příklad lze uvést třeba krmení heterodonů našimi ropuchami. Taky dostali poprvé dávku a už to nikdy nedali...