Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak desinfikovat terárium parou ?

Dobrý den, veterinář mi přikázal vydesinfikovat terárium parou, protože jsem zde měl agamu, která byla parazitovaná škrkavkami a je potřeba zničit vajíčka z trusu v celém teráriu. Měl bych dotaz jestli můžu použít ruční parní čistič ? A hlavně bych se chtěl zeptat zda není nebezpečí poškození, deformace materiálů terária. Například sklo jestli nemůže prasknout vlivem místní zvýšené teploty. A nejvíc by mě zajímalo jaký by to mělo dopad na 3 D pozadí. Je to polystyren pokrytý cementovým potěrem. Samotný polystyren totiž při teplotách už pod 100 °C se deformuje a povrch sklovatí. Také nevím jestli písek zde přilepený by vydržel. Nemám s tím bohužel žádné zkušenosti, tak budu rád za jakoukoliv radu. Děkuji.

To by byla zajímavá alternativa. Ale chtěl bych se zeptat, jestli máte zkušenosti, zda by záření proniklo na celou plochu povrchu. Myslím tím jednak členitost 3 D pozadí a hlavně povrch tvořený přilepeným pískem, že není hladký a mohou tam být mikrodutiny, které by nebyly ozářeny, jestli mi rozumíte ?