Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Okolní podmínky terária

Zdravím, chtěl bych si pořídit hada jelikož na psa by nebyl prostor ani moc toho času. Bydlím v malých prostorách ale zásadní faktor je, že si topím pomocí kamen v místnosti. Když tedy nejsem doma v místnosti bývá třeba okolo i 8-10 stupňů než příjdu domů. Po zatopení i těch 28 stupňů. Pořídit bych si chtěl buď Krajtu Královskou nebo Hroznýše do 180-200cm. Samozřejmě nepořídím pokud se nepůjde přizpůsobit mým podmínkám. Ze začátku bych choval hada v plastovém boxu s výhřevnou podložkou nebo kamenem. Po čase bych volil OSB terárium. Šli by tedy přizpůsobit teploty uvnitř terária/boxu s okolními výkyvy teploty v místnosti? Pokud ne, co byste mi doporučily jiného?

Děkuji za odpověď

Okolní podmínky by neměli být problém. Jen budete muset vytápět silnější žárovkou, případně větší topnou folii.
Bude to chtít i termostat, aby pokud doma zatopíte, nepřesáhly teploty v teráriu maximálních hodnot pro chov hada.
Doporučil bych Vám rovnou terárium z OSB nebo lamina. Skleněné terárium nebo plastový box neudrží moc tepla, tím pádem se i hůře vytápí na požadovanou teplotu.
Chce to jen terárium zařídit dostatečně dopředu a ověřit si, zda jsou uvnitř požadované podmínky pro konkrétní druh.
Čím větší terárium pořídíte, tím hůře se bude vytápět.
Z toho důvodu bych Vám doporučil spíše Krajtu Královskou, protože ta nepotřebuje tak velké terárium a je výrazně menší, než Hroznýš, takže bude i méně náročná na vytápění.
Krajtě bude stačit terárium 100x50x40 (DxŠxV).