Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň v terariu

Poraďte mi prosím, jak se zbavit plísně v teráriu s Dendrobátkami. Na burze jsem koupil ozdobné kořeny a vždy asi tak po deseti dnech se na nich objeví plíseň. Nechce se mi stále předělávat vnitřek terária. Toto mi doporučil prodejce- nechat kořeny čtrnáct dní pod vodou, dostatečně vodou nasát a doufat, že se mi plíseň neobjeví ? Děkuji za rady.:-):-):-)

Jedna z odpovědí je bioaktivní terarium/vivarium s mikrofaunou - chvostoskoci+tropické stínky, co se postarají o plísně a rostlinný odpad. Nejčastější řešení v případě chovu dendrobátek.