Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem izolace dna OSB terária

Dobrý den, potřeboval bych něčím natřít dno terária z OSB desek, aby mi desky nenasávaly vlhkost ze substrátu. Terárium bude pro gekončíky noční a jako substrátu bude směs lignocelu a písku (takže takový polosuchý substrát ve finále). Bude stačit to natřít třeba 3 vrstvami laku s atestem na hračky, nebo bude třeba něco víc? Případně poraďte prosím nějakou lepší alternativu. Děkuji

Zdravím, já v tomhle případě používám lino, které přiakryluju na plochu dna, plus na boky z něj malý rantl, a spáry mezi nima zasilikonuju. Máme doma ještě zbytky zásob lina, když se dělala nová podlaha tělocvičny místní základky (původně tam bylo to lino), a osvědčilo se nám na spoustu věcí. Navíc má i přírodní dekor, takže ho v některých terárkách nechávám i obnažené. Jinak jsem ještě viděl, že někteří dělají to samé ze skla, což mi přijde dražší a pracnější. Nějaké další lino jsem taky sehnal zdarma v místním podlahářství, zbytkové odřezy co byly pro ně na vyhození, ale na plochu terárií mi stačí.