Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolika let se dožily vaše korálovky?

Celý dotaz je v nadpise. Jde mi především o korálovku pruhovanou kaliforňanku, ale ocením i vlastní zkušenosti s dožitím ostatních korálovek a snad i celkově užovkovitých hadů. Co jsem se dočetl je max 20 let, ale většina stránek uvádí max 15 let. Moje oslavila 14 let a nedovedu si představit že by bylo do roka po ní. Mám ji od čerstvě rozkrmeného mláďátka nezvyklého a vtipně útočícího na chovatele. Sice u "nehadařů" nevyvolá tolik údivu a focení jako můj více než 2 metrový stejně starý hrozňa, ale mě se víc líbí korálovka. Aktivní s nablejskanym kožíškem, nevypadá že by se chystala umřít, ale těžko to u hada poznat

Obnovím můj dotaz na který jsem moc reakcí nezískal. Už je jí 15,5 roku a asi 0,5 roku už vypadá že umírá:.(. Vždycky dostávala po cca 4 týdnech 3 myši, ty už nezvládá tak pár měsíců dostává jen dvě. Teď naposledy z těch dvou jednu do druhého dne vyzvrátila. Vypadá příšerně, už minimálně pohyblivá, nejdřív ji narostly nějaky nádory ktery teď zmizely, protože aktuálně je vychrtlá že ji jde cítit každy žebírko. Asi ji budu krmit po 1 myši každej týden jako když byla mládě. Samozřejmě problém má i s lovem. Rozhodně ji nehodím do popelnice, chci ji pohřbít někam k Moravě, ale jsem z paneláku, nemám ani lopatu/rýč/motyku cokoli čím by šla udělat menší díra v zemi. Jestli umře v zimě, neprohrabu se vůbec:-(. Je mi smutno když si představím že ji brzy najdu mrtvou v terárku:.(

No ja ti neviem. Tak úplne si lásku k zvieratám nepredstavujem.
Byť to bude znieť blbo, ale smrť je veľa krát vyslobodením. A pozerať sa ďalší pol rok jak to zviera trpí a chradne....
No tak to je užasná predstava zbytku života. Chcel by si to tiež tak?

A áno. Som toho istého názoru aj u človeka.

Asi jsem věděl proč píšu, tak hodinu po napsání Gogi (jméno hada) umřel na posteli, naštěstí jsem si ho ten den dost choval, takže můžu být vděčný. Nemyslím že se trápil, prostě posl. pár měsíců vypadal jako důchodce. Že je mu už ale dost špatně to vypadalo před týdnem kdy vyvrhl myš a najednou mu šlo cítit každé žebro. Aspoň jsem byl dopředu upozorněn že stárne, bál jsem se že bude vypadat pořád stejně a pak z ničeho nic umře. Jistě, plno lidí si řekne že je to jen had. Ale když ho máš 15 let, z toho 10 let žiješ jen ty a dva hadi, je skvělej a pak umře nejde nebýt hodně smutný. Milovníci hadů to vědí