Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barevné formy (genetika)

Zdravím, mám dotaz ohledně barevných forem (případně genetiky) hroznýšů. Mutace jako např. sunset, salmon, keltic atd. to bych ještě pochopil, ale co vlastně znamená VPI? A ještě (nevím jestli je to i u hroznýšů) GHI (s tím sem se setkal u regiusek)? Hledal sem na netu, ale asi to je jediný co na PC neumim :-D - hledat na internetu :-D No takže jestli je nějakej web o genetice hroznýšů a třeba i s fotkama různých barevných variant pokud možno v češtině budu rád za odkaz :-) nebo jestli mi to jenom aspoň někdo ve zkratce vysvětlí (VPI a GHI) :-D Díky

Děkuju, článek pěknej, ale moc mi to nevysvětlilo co to znamená :-D nebo sem blbej a nepochopil sem to :-D Takže, jestli to teda dobře chápu tak VPI znamená že je had odolnější? Když mám hádě 66% het. VPI znamená to že má teda 66procentní odolnost? Nebo nevim :-D
Sttačilo by mi jenom nějak zjednodušeně jednou větou co si pod tim mám představit ;-)
To samí GHI (vím že je to u regiusek) když je třeba GHI pastel, GHI enchi pastel atd. Jak se třeba odliší normální pastel od GHI pastel?

Děkuji za trpělivost se mnou a případnou odpověď :-):-D