Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousata - zacpa

Zdravim :-)
Mame doma agamu vousatou, ma 1 rok. Zacala ma odmitat zeleninu,ani ovoce nechce, jedine co ji tak jsou listy jako rukola,listy z kedlubu apod.V cem asi neni moc vody. Jinak ji davame kobylky ktere ji normalne asi dvatkrat az trikrat za tyden jak kdy. No asi 3 tydny uz trpi zacpu, koupame v teple vode a bouzel bez vysledku,zkouseli jsme ji dat kapku olivoveho oleje co nam doporucili a taky nic.Objeli jsme dnes 3 veterinare ale ani jeden s tim nema zkusenosti a nejblizsi je asi hodinu a pul odsud. Prosim nemate nejake rady? Dikiii

Zdravím, už sem taky u agamy řešil zácpu. Pracoval sem ve zveráči, kde sem byl jedinej terarista. Takže když sem byl v práci já tak sem dával agamkám (těm větším) jen polníček, pampelišky atd. protože od druhý skupiny jim tam ještě běhali cvrčci v terárku. Pak sem byl měsíc na nemocenský a když sem přišel tak v každym terárku lezli mouční červi. No a agama ucpaná. Dokonce i při ohmatání bříška tam šlo cejtit něco tvrdýho. Takže sem zakázal těm agamám dávat jakejkoliv hmyz a červi sem zakázal dávat komukoliv. Hele trvalo to hodně dlouho ale nakonec se mi to povedlo. Takže: Nedávat žádnej hmyz, dávat jen rostlinou stravu a denně koupat a masírovat bříško (jemně). Chce to opravdu trpělivost a fakt dodržet tu dietu. Ovoce a zelenina se moc nedoporučuje, takže to bych nedával. Dávejte polníček, rukolu, ibišek atd. V létě pak je nejlepší dávat jitrocel, pampelišky (listy i květy), jetel atd. To mají nejrači :-) Tak dodržujte teďka tu dietu a opravdu nedávejte žádnej hmyz, nebojte ona to přežije ;-) už to není mimčo.