Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno agama a baycox

U agam byli veterinářem zjištěny kokcidie-nasazen lék baycox 2,5proc.,dávkování 0,4ml na kolo hmotnosti,zdá se mi to dosti hodně ale při 5-ti procentním se údajně dává 0,2ml,
už jednou se mi kokcidie vyskytli a byla dána ta nižší dávka,dala jsem jim to jak mi řekl veterinář ale chci klidnou duši mít,že jsem nepochybila,
jinak kokcidie se objevili po 4měsících ač kontrolní byl negativní,hygiena se dodržuje v nejvyšší míře,trus ihned vybírán s následnou desinfekcí,šváby máme vlastní chov,kde se tedy berou,trus byl vždy jeden z terárka jak mi bylo řečeno odnešen ač jich tam je více,díky za radu

Ahoj záleží hlavně na přesném nadávkování dle váhy zvířete !
Jinak max dávka na kg hmotnosti zvířete .
2,5% ( 25mg/ml) --- je 0,8 ml =
5% (50mg/ml)------je 0,4 ml
Nepochybila záleží na vet.jak rozhodne ale jsi na hranici té min. dávky jestli tě řekl 1kg váha zvíře při 2,5% dávka 0,4.ml.
.

Asi tak u tohoto není spíše min a max dávka-- ale četnost podání léku.
A to pro běžný výskyt ---se podává jednou (jednorázově)
pro střední až závažný výskyt se podává 2 - 3 x za sebou po 24 hodinách.
Proto píšu také že záleží jak určí vet--nevím závažnost.
.
ale jinak nic na tom není jsou to počty a doporučená dávka je---- 20 mg na 1 kg hmotnosti zvíře.
.
takže zvíře hmotnost 455 g.
2,5% koncentrace--------- 0,364 ml = ( 9,1 mg)
5% koncentrace------------0,182 ml

děkuji,přesný výpočet jsme měli u všech agamek,po týdnu máme přinést z každého terárka po jednom trusu ač je jich v terárku více,to jsou ty obavy-jedna bude vyléčená a druhá třeba ne úplně,opravdu stačí jedno ač tam jsou 3-4,jedná se o velká terárka,písek jsme zrušili úplně a zvažuji,zda ho tam vůbec dávat,veterinářka řekla,že tam se hlavně zdržují,že je lépe bez písku,máme tam 3d vzadu i polovinu dna,dávku jsem měla dát jednorázovou a i minule pouze jedna kontrola a nic víc
a další problém šváby,máme 3dozy,dvě na odchov,jednu krmnou,jak se dovím zda se to nedostalo i k nim a jak se to případně řeší,co se jim dává

Jo kokcidie jsou problém--- písek jednoznačně do vyléčení ne-- ani jiný podklad--- problém bude to 3d pozadí a dno! to nevím bez odstranění jak udělat-- problém je že potřebujete vše důkladně očistit a dezinfikovat-klidně i horkovzduškou. jinak se bude stále opakovat to samé.
Šváby tak po pravdě to nevím -ale šváb se nechá nahradit--jiné dozy a jiný chov.
Záleží také jaké kokcidie máte ovšem pokud již tak a hodně zvířat pohromadě tak asi nezbude než je rozdělit a nebo dát všem jednorázovou dávku v rozmezí------ 445 g zvíře 2,5% roztok------ je 0,356-0364 ml pokud by se Vám to blbě dělilo tak klidně zaokrouhlit na 0,4 ml.jednorázově.
Ale asi do toho kecám specialistům co zde jsou na tyhle breberky:-)