Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem První agama - starostlivý dotaz

Dobrý den, již skoro 3/4 roku mám samce Agamy vousaté měl by mít přibližně rok. Před zimou normálně konzumoval zeleninu, hmyz. Následně přestal a jen pospával, to jsem přisoudila zimování. Jeho aktivita se však vrátila zpět již tak před měsícem, přesto stále odmítá stravu. Jediné co do něj dostanu je tak jeden šváb za týden a někdy se napije vody. Zeleninu co měl rád odmítá velmi agresivně (odstrkování nohou, třesení hlavou) zkouším různé druhy a každý den mu ji nabízet a ponechávat v misce. Ztráta váhy je minimální asi 10 g. Celkově se mu prozatím zastavil růst a svlékání. Teplotu v terárku mám 23-31°C má tam UV-B žárovku a pravidelně když svítí tak ho dávám na sluníčko na parapet, kde rád sedí. Je to můj první plaz a mám strach abych něco nezanedbala.

Podle mě pohlavně dospívá. Po roce života mu můžete snížit dávku hmyzu a zvíšit naopak zelenou stravu ;-) Jeden šváb týdně úplně stačí a pokud odmítá zeleninu (pokud opravdu máte na mysli zeleninu jako okurka atd.) tak zkuste nabídnout pampelišky i s květy :-) z mých zkušeností u různých agam pampelišky milovali. Dál můžete dávat jetel, jitrocel atd. Zeleninu jako takovou bych moc nedával, přes zimu mu dávejte polníček a rukolu, to se dá normálně koupit ;-) Jinak si myslim že je v pořádku, pokud jak píšete výrazně nehubne :-)