Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka obojková

Dobrý den,
Zrovna jsem chytal malou, cca 15cm velkou uzovku v loznici,
Muzete mi nekdo poradit, jestli by jsi udelala uzovka hnizdo v baraku? Prijde mi brzo aby se male uzovky lihly uz 4.4.venku,ale jsem laik. Ale pritelkyne vysiluje protoze si přečetla ze jich muze byt az 50 v hnízdě. Takze mi hrozi bourani :)

Zdravím, nejspíš se jedná o loňské mládě po zimování. Užovky kladou v létě vejce do teplého substrátu (ideální kompost či tak). Před zimou si zalézají do děr a škvír v zemi, co nepromrzají, teoreticky z lidských staveb sklep, škvíra z základech atp. Teď jak je teplo tak začíná vše vylézat a šmejdit po světě, spíš odhaduji, že do ložnice se dostala při tom jarním prolézání. Hlavně nepanikařit zbytečně, užovka není nebezpečná a nic nedělá.