Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem u. amurská - nežere

Dobrý den, mám dvě užovky amurské, v létě jim bude 2 roky. Zimovaly, včetně ukládání a probouzení asi 4 měsíce při teplotě kolem 10 C. Po uvedení do normální aktivity 2x normálně žraly, pak měli před svlekem, tak nežrali, normálka, po svleku normální chování, po několika dnech se přestali vyhřívat a zalezli do úkrytu mimo topení, kde je 17C, po týdnu od slékání nechtějí žrát. V minulosti se takhle nechovali. Mam mít z něčeho obavu? Děkuji.

Zatím si myslim že to řešit nemusíte, měl sem teďka podobnej problém se samcem užovky červené (bez zimování) kterýmu už je přes 10 let. Taky nechtěl jíst asi 3 měsíce ale byl naopak akční, pořád šmejdil. Takže mě bylo jasný že se chce pářit. No a nedavno sem zkusil jestli už nedostal hlad a konečně si vzal aspoň myš :-D No a zeptám se, máte samce nebo samice nebo pár? Ve 2-3 letech většinou hadi pohlavně dospívají a pamatuju si když mi v této době přestal žrát samec užovky africký, jelikož to u mě bylo poprvé kdy některej had pohlavně dozrál tak sem samozdřejmě šílel co s ním je. Nakonec mi to došlo když při kontrole na mě vypustil sperma :-D
Takže bych je nechal, je možný že pohlavně dospívají :-) mě třeba v tomhle období nejedli 3 měsíce. Jen hlídejte jestli třeba nehubnou nějak extrémě. Zkuste se taky mrknout jestli nemají parazity. No a pokud by se vám něco nezdálo tak je vemte k veterinářovi přes plazy ;-) ale myslim že jen stávkujou