Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplo

Tak u žárovek je těžké doporučit konkrétní typ. Záleží na hodně věcech: O jaké zvíře jde, jak velký má terárko + z jakýho materiálu (dřevo, sklo), kde je umístěná výhřevná žárovka a jak je vysoko (a jestli je to bodovka nebo kulatá), jaká je teplota v místnosti atd.

Tady jde teda o agamu vousatou, což znamená vyšší nároky na teplo. Pokusim se poradit zatim podle mých zkušeností s ostatníma bodama. Mám jak dřevěný tak i skleněný terárka a teploty v místnostech taky v každé jiný. Pokud máte terárko ze dřeva tak tam se teplota udržuje líp, což znamená nižší wattáž žárovky. No a pokud máte skleněný a ještě k tomu chladnou místnost jako já ve svym pokoji tak to chce silnější :D (i když teď jak je venku teplo se to zas otočilo). Já mám ve svym pokoji hady ve skleněných terárkách s rozměrama 100x50x60 cm a 100x50x50 cm a v zimě tam musim mít 100wattovky abych to vytopil :D. No a přes léto je to zas naopak, šílený vedro a dole chládek :D Každopádně je důležitý v terárku vytvořit teplotní zóny, takže výhřev dát na jednu stranu tera, ne doprostřed ;) a určitě používat bodové žárovky. Pokud splníte tyhle body tak pak si agamka sama vybere teplotu. Agamy vousaté pochází z Austrálie z pouštních oblastí, takže na vyšší teploty jsou adaptované. Ale i tak by měli mít i možnost se schovat "do stínu", takže do chladnější části. Pokud máte v tera zajištěný teplotní zóny a agamka se zdržuje pod žárovkou i přesto že otvírá tlamku, tak bych to zas až moc neřešil ;) Když je mým hadům horko tak si sami vlezou do chladnější části nebo do misky s vodou. Ty teplotní zóny jsou ale důležitý u všech plazů.
Jo a ještě dodám: UVB světlo by zas naopak mělo bejt nejlépe po celé délce, obzvlášť u pouštních plazů. Taky je důležitý aby měli dostatek světla :)

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny