Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon a problém s okem

Prosím o radu. Před cca 5 dny jsem u Chamika zaregistrovolala že nedovira oko, zakryje ho pouze "bílou blankou" a teď se mu v oku udělal jakoby nějaký výtok. Oko pootevre ale ne moc. Vypadá že ho to nebolí, nesvedi. Předevčírem jsem omyla oko hermankem. Máte prosím nějaké rady? Vitamíny má Calcium+D3 od Exo Terra. Dnes je oko zase bez jakéhokoli výtoku ale zavírá zase jen bílou blankou, nezavre vicko.
Děkuji

To Calcium+D3 ale nesmíte dávat každej den, tím že je v tom D3 tak ho můžete snadno předávkovat, kupte ještě samotnej vápník a ten můžete dávat při každym krmení, tu D3 maximálně 1 za 14 dní. No a to očíčko, taky s tím už mám zkušenost, pokud ho nemůže zavřít tak zkontrolujte jestli mu na něm nezůstal starej svlek (vypadá to našedivěle a i na dotyk je to ztvrdlý), pokud to tak je tak klidně tím heřmánkem mu to pořádně navlhčete štětičkou do uší. Ten výtok může být právě z důvodu že oko nemůže pořádně zavřít, čímž by si ho jakoby "očistil". Tím pádem mu tam lítá prach a pak vznikne zánět. Kupte v lékárně ještě borovou vodu, tím očíčko vypláchněte a klidně mázněte ophtalmo mastičku. U svýho chamíka se ji taky použil když dostal zánět a krásně mu to pomohlo. Pokud by ale byl nějaký větší problém tak zajeďte k veterinářovi přes plazy. Možná by pomohla i fotka toho oka. Jestli se vám tady fotky nevejdou jako mě tak mě stačilo fotku jednoduše oříznout ;)