Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Breberky v teráriu

Dobrý den,

Mám doma malinkou krajtičku královskou. Při ranní kontrole před svlekem jsem na ní našla lézt okem krásně viditelné bílé broučky (pravděpodobně půdní roztoče). Našla jsem je i lézt u kytky na lignocelu a na klacku. Potřebuju poradit, zda jde o půdní čo ne, a hlavně co s tím. Mohou mít maximálně tak milimetr.
Děkuju

Jo možná vím co myslíte. Měl sem je nejspíš taky kdysi, většinou sem je nacházel hlavně ve vodě. Takže tera prošlo kompletní očistou savem, větve pryč, omyvatelný dekorace taky savem a hada sem nijak neodparazitovával. Nejvim jak moc tihle broučci vadí a co jsou zač. Ale pokud si nejste jistá tak bych hádě klidně na chvilku vykoupal ve vodě s olejem a tera vyčistil. Je to jistější ;) Ten olej sem použil zrovna na ty černý parazity u hroznýšů a byl klid. Dokonce sem tak ošetřil i potkany který sem dostal zadáčo ale extrémně zaparazitovaný. Tak sem je všecky vykoupal v oleji a bylo to :) Podle mě je tahle metoda nejlepší a hlavně nejšetrnější ke zvířeti. Kdysi mi to právě někdo poradil a od tý doby mám klid :)