Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní mládě

Dobrý den, už cca přes půl roku máme koupenou užovku červenou. Kupovali jsme ji od stejného majitele od kterého již máme jednoho rok a půl starého samečka který je hodný a nedělá mu problém kontakt s lidma, nechá se nosit.
Ale ten malý je už stary cca přes půl roku a pořád i když dostane nažrat tak neustále vyjíždí, když mu jdu měnit vodu a nebo čistit celé terárium okamžitě je v postavení že by vyjel a kousnul. Prvně sme si mysleli že je to jenom že začátku, že je nervózní z převozu a nového domova. Ale ta agresivita mu zůstala. Když mu dávám mládě tak je schopný kousnout do mojí ruky a ne do toho mláděte a to mu je tam dáváme živé přímo do terarka aby si ho sám chytil.
Zkoušeli jsme i přes to že kouše ho brát do ruky a zkoušet ho navyknout na kontakt s námi ale marně.
Prosím o radu co s ním máme dělat.
Děkuji moc.

Předmět Autor Datum
Bohužel, nejspíš to bude jeho povaha navždy. Jedině zkusit (pokud vám nevadí kousance) občas dávat r…
Sinister 27.05.2020 20:56
Sinister
L. g. nigrita - rovnaké správanie, ale po nejakom roku je z mojich zvierat najviac zvedavý a pri kaž… poslední
Yacopsae. 27.05.2020 21:28
Yacopsae.

Bohužel, nejspíš to bude jeho povaha navždy. Jedině zkusit (pokud vám nevadí kousance) občas dávat ruku do tera pomalu a pokud bude útočit tak ho nechat "vykousat", většinou když zjistí že vám to neva tak přestane a začne se plazit pryč. Zkusil bych to tak dělat pokaždý, když tam třeba budete muset uklidit, vyměnit vodu atd., nedřív dát ruku, chvíli ji tam nechat a když hádě přestane útočit tak pak teprv udělat to co zrovna chcete v tom tera. No a buď si zvykne a nebo prostě bohužel bude trošku akčnější. Ale vše záleží i na tom jak k němu budete přistupovat. Měli byste mu "vysílat signály" že mu nic nehrozí (já si s nima i povídám i když vim že mě neslyšej :D). No a mám 11 hadů a všichni jsou v poho, až na mřížku, ten mě chce furt sežrat :D ale já to prostě beru s klidem, zasměju se že je blbej že se do něj ještě nevejdu :D Ale jak mám ve stejný místnosti potkany a myši tak ten pach ho prostě zmate no, jinak je v poho :D

L. g. nigrita - rovnaké správanie, ale po nejakom roku je z mojich zvierat najviac zvedavý a pri každom otvorení teráriá sám vylezie na ruku a keď už zistil všetko čo chcel, tak ide naspäť. Mne sa časom upokojili všetky zvieratá, okrem varana stepného, s tým je to vždy divočina. :)

Korálovky kalifornské - tiež mám mladý pár a už sa pomaly skľudňujú.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru