Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paštítky u dlouhokrček

Hezký večer všem, už delší čas mi vrtá hlavou proč má poměrně hodně nabízených chelodin paštítky. Vesměs se jedná o zvířata z odchovů, případně dovozů, která ale nepochází z přírody. U Testud se objevují při vysokých inkubačních teplotách a občas jsou k vidění i u zvířat z přírody. U Chelodin, jejichž odchovy lze zpočítat v uvozovkách na prstech jedné ruky oproti běžně chovaným a po tisících odchovávaným suchozemkám, jsou k vidění víc než často. Je to také tím, že se chovatelé snaží o "tvorbu" samic? Nebo jsou tam nějaké větší předpoklady zapříčiněné kupříkladu větší vnímavostí vůči zakolísání teplot? Díky za případné objasnění:-)

loading...

Paštítky jsou u dlouhokrček běžné. Jsou nejen u odchovů, ale mají je i importované dlouhokrčky z odchytu. Tvorbou samic to určitě není, protože Chelodiny mají geneticky dané pohlaví, takže se cíleně "nepečou." :-) Odpověď asi zní, prostě to tak je.