Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktivita osmáka degu

Dobrý den, mám dotaz. Pořídila jsem dceři osmaka, je to neskutečný mazel a zvykl si hrozně na ruce. První měsíc byl celkem plachý, druhý měsíc začal řádit, klasika, pískáni přes den, kousání klece, vyhraboval podestýlku. Celé léto byl živý až dost, ale vzhledem k tomu, že se mu dcera dost věnovala, tak v noci krásně spinkal. No jo, jenže přišla doba ochlazení, začal si dělat mimo domeček hnízdo ze sena, ve kterém spí, je klidný i přes den, skoro pořád spí. Když ho dcera vezme na ruku, je jakoby polomrtvy, člověk si s ním může dělat defakto co chce, leží na zádech, nechá se hladit, skoro se až nehne. Nechce moc jist, pít, jeho aktivita je téměř nulová. Stále kupuju potravu pro osmaky, dobrůtky jen ty nejlepší a vodu dávám obden čerstvou, takže ví, že jídlem to nebude.
Proto se ptám, může to být změnou počasí, že jsou nmod podzimu linejsi, klidnější a více spí?
Narozen je v březnu a máme ho od května, v březích určitě není, jednak by už porodila a pak dle zverimexu by to měl být kluk, takže? Poradi mi někdo? Dcera už vše vidí špatně, bojí se o něho, je jí deset a je to její první mazel, miluje ho, tak se chci ujistit, že je vše vporadku, děkuji za odpovědi může mi někdo odpověď třeba na mail? Zikacka003@seznam.cz
Změna předmětu, původně: Aktivita (lucifer)

Předmět Autor Datum
Dobrý den, osmáci by se neměli chovat jednotlivě. jsou extrémně společenští a člověk jim to nikdy n… poslední
reply 01.10.2020 16:10
reply

Dobrý den,

osmáci by se neměli chovat jednotlivě. jsou extrémně společenští a člověk jim to nikdy nenahradí. Opravdu nikdy.
Jsou také velmi náchylní na cukrovku. Tohle by bylo sice dost rychlé, ale píšete "dobrůtky jen ty nejlepší" a těžko říct, co to znamená. Žrát mají hlavně seno.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru