Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem A smrděj taky hadi? Aneb jaké terazvířátko nejméně obtěžuje obyvatele domácnosti?

Ahoj všem,
mám za sebou asi 10 let chovu želvy čtyřprsté, dodnes žije jen v péči jiné osoby. A asi 6 let chovu krajt kobercových (cheynei). Jak už to tak občas bývá přijdou okolnosti života (děti, stěhování, atp.) kdy na malém prostoru začnou být problém věci, které předtím nebyly. Konkrétně zápach po vyměšování hadů... Možná hloupý dotaz, ale vy co jste si už prošli vystřídáním mnoho terarijních zvířátek,... nemáte nějaké které moc nesmrdí? Slyšel jsem např. že při porovnání zminovaných krajt a užovky červené, užovka zapách intenzivněji a citelně nepříjemně. Takže je mi jasné, že přechod z krajty na užovku by neřešil problém... Omlouvám se pokud někoho dotaz provokuje nebo působí, že si dělám blázny, ale snažím se opravdu zjistit všechny možnosti než se terakoníčku vzdám nadobro :/ dík

Zdravím, z mých plazíků, jsem v tomto směru asi nejvíc spokojený s veleještěrkou obrovskou. Dospělci žerou převážně rostlinnou potravu, a navíc jsou vzhledem k jejich přirozenému prostředí úsporní - ze žvance si zpracují co nejvíce živin a vody, takže výsledný bobek je relativně malý, suchý, a pachově většinou srovnatelný s bobky suchozemských želv (jen menší a sušší). Tím neříkám, že s*rou zrovna po fialkách, jen že mě v tomto směru relativně příjemně, v poměru k očekávání, překvapily.

Díky za názory, možná ještě trochu jinak, třeba to je dotaz na samostatnou diskuzi, ale co takhle shánění prostor pro zájmový chov čistě za náklady na elektřinu, případně vodu? Vím o chovatelích hadů i exotického ptactva, kteří si třeba v panelovém domě vyhradili jednu sklepní místnost... Jak je to běžné? Nebo jak jste ke své "externí" místnosti přišli vy nebo jak ji sehnat. Víc než za náklady mě nic zatím neláká, prostě "externí" ubytování pro jedno, dvě terárka. Co je mimo byt to nesmrdí v bytě :) Děkuji