Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had nemá sílu!

Dobry den chci se zeptat zda se nekdo nesetkal s užovkou která nemá skoro žádnou sílu... Bez jišťení by spadla z ruky a ze vseho kam by lezla.. . Jeto samička rok a 3 měsíce váha 130g Žere , svleky v pohode je i celem aktivní... Ale tloustne ji ocas pred kloakou , trus je spiš vodnatý než pevný avšak rozbor byl proveden a parazity nemá... Na omak ťelo měkké , když sem ji dovezl mela 8 mesicu a 17g takže jeji zdravotni problem je nejspis vrozený... bud v haji zažíváni nebo játra to nevím , spíš mě jde oto co sní...

Dobrý den. Nejsem veterinář, a z plazů hady nechovám. Nevím z vlastní zkušenosti, jaká je běžná hmotnost a rychlost růstu tohoto hada. Ale to, co popisujete - ztráta tonusu, pravděpodobný závažný problém v trávicí soustavě ("tloustnutí u ocasu"- ucpání?), a pokud i Vy zvažujete možnost, že byla na svůj věk velmi malá a jedná se o "zmetka", který se prostě ve snůškách, a zvláště u přešlechtěných barevných mutacích objevuje, tak jím možná také je a je nasnadě řešení euthanasií, protože piplat se s vývojově vadnými zvířaty, do té míry že je predikována nemožnost plnohodnotného života, obecně není v zájmu chovatele, a ani zvířete samotného.