Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - osvětlení

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na doporučení osvětlení do terária pro chameleona jemenského o velikosti 130 x 70 x 50cm. Terárium je stavěné pro zářivku a žárovku. Záleží mi na osvědčené kvalitě. Chtěla bych tyto dva typy co nejlépe zkombinovat. Za značky nebo přímo typy jednotlivých osvětlení budu vděčná.
Děkuji moc.

Za mě osobně bych terarium trošku překopal.Tim chci říct že pokud má terko skleněný strop tak odriznout a nahradit pletivem a následně nad to zavěsit vybojku s předřadníkem o watazi 70, tím se zajistí jak důkladne prosvětlení teraria což je velmi důležité a následně je to i kvalitní zdroj UVB. Potom už stačí jen jakákoli tepelna žárovka. Nejen že takhle budou splneny pozadavky na světlo a teplotu, chamik bude mít víc místa když t nebudou viset květináče a celkově terarium bude pusobit prirozeneji.