Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Užovka červená, odmítá žrát

Dobrý den
pořídil jsem si užovku červenou, cca 3-6 měsíců stará a odmítá jíst
dal jsem jí jak živá tak mrtvá myší holátka ale prakticky je ignoruje
teplota vzduchu kolem 27°C
oči zakalené nejsou
už třetí den od pořízení, jinak je relativně živá a netráví
co s ní?

Teplota pod topným zdrojem tj. zpravidla žárovkou by měla šplhat někam ke 32 - 35°C, teplota mimo zdroj cca 25, aby se hádek mohl taky odchladit a především vybrat vhodné místo podle aktuální potřeby. Nevím jestli jsem to dobře pochopil, že ji máte třetí den, to žrát ani nemusí vlivem změny prostředí. Vhodné je první krmení cca po týdnu, kdy je zvíře už relativně v klidu. Často pomáhá krmení v krabičce někde po tmě (krabička se dává do skříňky, kde má hádek klid), chce to zkoušet živé, případně usmrcené hole, někomu pomáhají holátka navlhčená. Rozptyl 3 až půl roku je tedy velký rozdíl, na druhou stranu v obou případech by v uvedeném věku už mělo jít vizuelně o dobře žeroucí zvíře, kterému případný několikadenní půst neublíží.