Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CITES 2

Prosím o radu.Mám již zkušenosti s různými plazy i odchovy atd..,ale vždy jen bez cites.Ted jsem si dovezl felsumu standingi z burzy z Polska.Dostal jsem k ni cites formulář,originál,kde je i razítko veterináře atd..,podepisoval jsem se tam.Už dříve jsem si něco o cites zjištoval a četl jsem,že u nás už se kvůli CITES 2 na úřad nechodí a že si každý jen hlídá,aby bylo potvrzení,od koho zvíře koupil,nebo nějaké důkazy,že se u chovatele zvíře narodilo atd..
Pořád nemůžu ale nikde najít,jak to tedy má přesně vypadat,když by se mi při štěstí podařil odchov například této felsumy,jak já k mládatum předám potvrzení CITES.Nebo nedávno přibyla do cites 2 i krajta hnědohlavá( v době koupě ještě v cites 2 nebyla).Mám samce a samozřejmě plánuji i samici,tak,kdyby v budoucnu byl úspěch v odchovu,jak to mám tedy řešit.Jen tak doma na papír něco sepsat,např. ta krajta(původ zvířete,fotky líhnutí atd,pak to nechat podepsat budoucí majitele..),u felsumy,od které mam originál něco z toho formuláře..,nebo se někam jde pro formulář a ten doma vyplní,jde na veterinu.Nejsem si vůbec jistý,jak to správně pak připravit,aby si někdo nestěžoval a bylo to vpořádku.Moc děkuji za případnou radu.

Předmět Autor Datum
Zdravím. S CITESama je to podle mě bordel, který druh patří momentálně do které kategorie a jak je p… poslední
Cinkodan 12.10.2021 10:38
Cinkodan

Zdravím. S CITESama je to podle mě bordel, který druh patří momentálně do které kategorie a jak je papírování té či oné zrovna interpretováno jednotlivými úředníky.
Situaci bych řešil dotazem na osobu, která by se tím pro Vás přímo zabývala - to jest krajský úřad kraje, do něhož spadáte, odboru životního prostředí. Obecně přihlášení nových zvířat je tuším do měsíce od nabytí.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru