Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roztoči u myší

Dobrý den,
mám u myší roztoče, sají na myšatech a zdržují se v podestýlce. Provedl jsem již několik postřiků Neocidolem, byl už klid, ale dnes jsem po cca čtvrt roce opět nalezl bednu s roztoči. Jsem z toho zoufalý.
Postřiky jsem prováděl vždy po vyčištění.
Dále se mi objevují i problémy s ušima- svrab.
Máte někdo zkušenost s eradikací?
Děkuji za odpověď.

Zdravím, na toto mám super metodu. Měl sem jednou parazity u hadů a ptal sem se ostatních na nějakej přípravek kterej by hadům tolik neublížil a někdo mi poradil vykoupat je v običejnym oleji na vaření (voda s olejem). No a musim říct že je to fakt nejlepší a nejrychlejší způsob jak se zbavit parazitů. No a když sem si pak založil vlastní chov hlodavců tak se mi taky občas stalo že se na nich objevili paraziti, nebo jednou sem si i přivezl od někoho zadarmo několik potkanů totálně zaparazitovaných. Okamžitě sem je vykoupal ve vodě s olejem a byl klid. Jen pro jistotu sem to pak ještě zopakoval. Takže za mě doporučuju, je to pro zvíře šetrný a pro parazity smrtící ;-) Jo a na svrab sem taky použil tuto metodu (pokud to teda byl opravdu svrab) a taky fungovalo, jen u toho svrabu sem to myslim dělal častěji víckrát. A pokud jde o mimča tak taky se mi stalo že sem objevil parazity zrovna když měla mimča, tak na případnou otázku co s mimčama, i ty sem opatrně potřel olejovou vodou, jenom prstama lehce potřít. Potkanice je pak normálně dál kojila :-)