Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechutenství

Dobrý den. Potřebovala bych poradit s mojí krajtou královskou. Jedná se pravděpodobně o samce, je mu okolo 6 let, měří něco přes 110 cm a váží 1,6kg. Chováme ho v teráriu na délku 100cm, výšku 60cm a šířku 50cm. Vždycky v pohodě žral, myši i potkany, problémy s nechutenstvím nebyly. Krmili jsme jedním středně velkým potkanem nebo 2 malými potkany jednou za měsíc, vždy bez problému. Asi před půl rokem ale začal vyvádět, místo 2 malých potkanů mi začal brát jenom jednoho. Teď měl 2 měsíce půst, včera jsem mu dala 1 středního a odmítá. Zprvu jeví zájem, ale po očuchání se stáhne a schová zpátky do úkrytu. Zkusila jsem mu dát myš, když byl aktivní, ale ani o ni nejevil sebemenší zájem. Mám tohoto hada už od října 2016 a nikdy jsme neměli s nechutenstvím problém, spíš byl naopak hodně žravý. Neví někdo, čím by to mohlo být? Jedná se čistě o sezónní půst, jaký regiusky mívají, nebo je to nemoc? Zatím nijak nechřadne, na váze neubral a chová se tak, jako obvykle, do teď bylo jedno, jak je myš/potkan barevný, nebo v jakou denní dobu se krmí, myš jsem mu zkusila dát večer a dneska ráno, ale neprojevil sebemenší zájem. Moc prosím o radu. Předem děkuji za odpovědi a typy.

Tak pokud nebude výrazně ubývat na váze tak se neni čeho bát. Je to už dospělá krajta takže půl roku bez krmení je u těchto krajt normální :) Já mám 3 malý a ty začli stávkovat už od mimin. Teďka přes zimu mi třeba nejedli vůbec. Já vždycky čekám, když večer začnou šmejdit v terárku tak vim že mají hlad, jinak je skoro nevidim a tuhle zimu sem 2 neviděl vůbec, jen ta o rok mladší jedla. Takže není se čeho bát. Hlavně nesmí výrazně hubnout, to by pak znamenalo nějaký problém.