Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztráta pigmentu šupin - mykóza, infekce? Příčina?

Zdravím, u samce Psammodynastes pulverulentus se začala ztrácet barva u šupin na hlavě a za ní, viz foto. Na hlavě je to pouze z jedné strany, za hlavou jsou některé šupiny vybledlé z obou stran. Zbytek těla je v pohodě. Objevilo se to během měsíce. Aktivní je normálně, normálně žere. Říkal jsem si jestli to není hniloba šupin, ale na fotkách co jsem k této hnilobě našel, to vypadalo úplně jinak. Tak nevím co by to mohlo být a čím by to mohlo být způsobeno. Hledal jsem na netu, ale nikde jsem nic podobného nenašel. Neví někdo?

Já nic závažnýho nevidim, přiznám se že neznám tento druh hada, ale na fotkách vypaddá zdravě a je nádhernej. Kdyby to byla plíseň vypadalo by to úplně jinak. Tady se jedná pouze o neškodnou ztrátu pigmentu. Mám s tím osobní zkušenost u samice hroznýše (albín) které sem se ujal a taky po pár svlecích ztratila poměrně dost viditelně pigment takže měla takový fleky. Nemusíte se ničeho bát, mě na těch fotkách příjde jako by to mělo bejt součástí zbarvení, nebo koukám na špatný místo ale nic nevidim :) Na tý mojí samici to bylo vidět dost ;) a není to tak neobviklý, viděl sem i extrémnější ztráty pigmentu kde had ztratil pigment na celé polovině těla že vypadal jakoby se zrovna slíkal z kůže