Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna barvy.

Dobrý den. Mám 4. měíce Závojnatku černou teleskopka. Byla nádherně černá. Nyní jsem ji dala do většího akvária a ona začala měnit barvu na zlatou. Nevíte někdo proč?
Děkuji.

možno je to forma/varieta,ktorá získa finálne zafarbenie až po určitom veku,možno pochádza z chovu,kde sa miešali všelijaké typy bez výberu....
u čiernych,zlatých a podobne jednofarebných karasov sa velké percento mladých vracia farebne k divej forme a len menšie množstvo mladých zodpovedá presne určitému typu/variete/forme,tie neštandartné sa potom vyraďujú z chovu a predávajú sa bežným hobby-akvaristom ako masovo dostupný tovar,tam obvykle nejaký neštandard nevadí,kto chce mať 100% štandard,ktorý obstojí aj na výstave,musí si obvykle vysnívanú stabilnú formu kúpiť(často za drahé peniaze) u špecializovaného chovatela...