Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moly v Terariu???

Dobrý den, nám doma želvu zelenavou, starou pár měsíců, o zelvach se teprve učím.
Každopádně se mi doma začali vyskytovat moly a už opravdu nevím od kud můžou pocházet,, je možné že to jde z terarka ?
Máme tam normálně hlínu.
Děkuji
GABRIELA

To já právě taky, ale vše jsem už vyházela. Nic už tu takhle v čem by být mohli týden dva nemám, vyházela sem prostě všechno v čem by se mohli držet, a přesto se jich stále nemůžu zbavit. Tak sem si právě říkala, zda by se nemohli nakonec držet i tam. :-/

Zavíječ moučný Ephestia kuehniella

je nejúpornější, často donesený z obchodu, nebo také s prázdnými krabicemi, potravou pro savce,
ale může přiletět i od sousedů (šachtami),

doporučuji chemii - mololapky, krmivo před použitím vždy několik dní (technologie doporučuje min. 7x24 hod.) zmrazit.
Samice kladou vajíčka úplně kamkoli ... a výskyt může trvat - opakovat se řadu měsíců.

(obecná odpověď pro kohokoli)