Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ještěrka - krvavé výtrusy

Dobrý den,
ještěrka mi předevčírem snesla vajíčka a dneska ráno má u konečníku cosi, jak se to odborně jmenuje nevím, tak to jen popíšu. Je to jakoby rosolovité červené hovínko, takové poloprůhledné viz fotka. Nevíte co to je, stalo se mi to poprvé? A popřípadě máte někdo kontakt na veterináře který se zabývá ještěrkami poblíž Ústí nad Labem?

Děkuji
Přemek

Zdravím. Nejde o žádnou ještěrku. Na foto není hlava, ale odhaduji to na agamu Acanthosaura capra. Věc odhaduji na výhřez orgánů, tj. věc je velmi vážná a na záchranu je už nejpíš pozdě.