Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočinčinská-nejvhodnejsi rostliny

Dobrý den, pročetl sem moře materiálu, nějaké týpy mám...poradil by někdo nejvhodnější rostliny pro agamu kocincinskou do terária? Když už se mi líbila nějaká že má odolné listy tak zase jedovaté plody ...rád bych radu od někoho, kdo řešil stejný problém a vyřešil. To jest, že prezijou řádění těchto miláčku, děkuji všem. Pozor, nejedná se o problém se zvířetem, dekuji

Ahoj, cocinsinusi už dávno nemám. Nicméně k dotazu. Jde i o prostor. Pokud máš prostoru dost, tak skvělá je monstera - ano je jedovatá, ale z vlastní zkušenosti vím, že ji agamy vůbec neřeší a v terárku, krásně prosperuje - je to nádherná květina. Bambus, jakýkoliv, ale budeš mít práci se zastřihováním. Potom klasika, osázej to zelenci, zavěs je, dej je do substrátu - vděčná rostlina. Není jedovatá, vypadá dobře, má několik druhů a bude to fungovat. Také ti tam krásně půjde většina scindapsusů, voděnek... Abych nezapomněl - ficus pumila, benjamim - krásné, vděčné, nejedovaté rostliny. Šla mi tam i aloe vera, rýmovník pošel... Dobře vypadají i různě tillandise. A pozor, i vrby (třeba kroutivka) v terárku krásně fungují a vypadají dobře. Ustříhneš kdekoliv u vody, na zahradě, šup do vody nebo květináče, substrátu a máš krásnou kytku.

Ať se daří v chovu ;-)