Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Axolotl - braní do ruky

Hezký den!

Známá mi říkala, že mají doma 2 axolotly a že se z nich asi stávají kontaktní zvířata, protože si je její kluci každý den vytahují a sahají na ně.

Nikdy jsem o těchto zvířatech nic nezjišťovala, ale při té představě nějak nemám dobrý pocit, tak mě zajímá názor chovatelů, co si o tom myslíte? Nemůže jim to tahání nějak uškodit?

Díky za odpověď!

Známé naznačte, že to v tom akváriu nejsou hračky, ale živí obojživelníci, kteří chytání, osahávání a tahání opravdu neocení, nadto jim při něm kromě zranění hrozí přidušení (jsou-li v larválním stádiu), přiotrávení se látkami na rukách (mýdla, krémy - přijímají látky kůží) a setření ochranného slizu, který je chrání před kožními infekcemi. O stresu nemluvě.
S axolotly (a ostatními obojživelníky) by se mělo manipulovat naopak co nejméně, při přesunu je jemně nahnat do přepravky, používat namočené nepudrované jednorázové rukavice na umytých rukách, apod.
Díky za zájem a starost o zvířata ve vašem okolí. :)