Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak léčit poranění vodní želvy?

Prosím o radu; samec želvy má poranění na krku které se nechce hojit : občas vymáčknu hnis a ošetřím Betadinou - ale nelepší se to. Už to má dlouho...
Ráda bych mu pomohla.
Byla jsem s ním u třech veterinářů , jeden mi poradil tu Betadinu a další dva mi řekli že želvy nerozumí...
Předem děkuji za rady a zkušenosti.
Želva je nalezenec, mám jí asi 8 let, pořád ještě roste.

Předmět Autor Datum
Dobrý den, ze své zkušenosti mohu říct, že poranění se hojí poměrně dobře, tak se chci zeptat - neby…
Epanterias 06.12.2023 11:35
Epanterias
Zdravím a děkuju... Denní koupele v hypermanganovém roztoku jsou samozřejmostí zároveň s kapáním Bet…
Bastet 15.12.2023 08:26
Bastet
Dobrý den, já mám zkušenost opačnou - severoamerické želvy v terarijních podmínkách jsou poměrně tvr…
Epanterias 15.12.2023 08:58
Epanterias
I recently tried https://www.cornbreadhemp.com/collections/full-spectrum-cbd-oil in search the prime… poslední
Lottieimmum 20.02.2024 18:31
Lottieimmum

Dobrý den, ze své zkušenosti mohu říct, že poranění se hojí poměrně dobře, tak se chci zeptat - nebyla by fotka želvy + jejího akvaterária?
Letos jsem zrovna řešil pokousání samice trachemysky samcem na krku. Stačilo zvíře na ráně namazat framykoinem, nechat trošku zaschnout a nechat pochopitelně zvíře slunit (míním dostatečný ohřev pod žárovkou). Otok zmizel do dvou dnů, strhaná kůže se sloupala a teď po půl roce není poznat, že tam něco měla. Jinak to jde podpořit i použitím přípravku Fungistop (Tetra) do vody (je to pro akvarijní ryby) - používá se stylem dva dny v lázni (první den se nakape dle návodu plná dávka, druhý den se dokape na totožný objem půlka dávky), po těchto dvou dnech vyměnit vodu za čistou a za dva dny opět použít znovu Fungistop za podobných podmínek jako předtím. Funguje to dobře i na plísně v krunýři.
Dezinfekce Betadinem je dobrá, ale asi to moc nestačí, když je zvíře spoustu času ve vodě. To už mi rychleji funguje i silnější roztok hypermanganu.

Zdravím a děkuju...
Denní koupele v hypermanganovém roztoku jsou samozřejmostí zároveň s kapáním Betadinu.
Za typ s framykoinovou mastí moc děkuju : sama bych se jí neodvážila na želvu dát, protože vodní želvy jsou citlivky a vadí jim dost věcí které jiným zvířatům nevadí - ale když jí máte na želvě vyzkoušenou, zkusím podpořit hojení i takhle.
Před několika dny jsem se konečně dostala k veterinářce která mě s želvou nevyhodila a natáhla mi pro ní do stříkačky čirou tekutinu - antibiotika, tak teď každý den vymáčknu hnis a do rány nastříkám antibiotika místo Betadiny, snad už se za několik dní projeví účinwk a pomalu to půjde k lepšímu...

Dobrý den, já mám zkušenost opačnou - severoamerické želvy v terarijních podmínkách jsou poměrně tvrdá zvířata, která vydrží lecos. Mělo by stačit to potírat jen na místo, kde to hnisá. Klasický framykoin se dá použít právě dobře pod vodou i když je pochopitelně lepší zvíře chvíli držet na souši a aplikovat na suchou kůži. Nebylo to potřeba ani mazat víckrát denně, kolikrát jsem to mazal jednou denně. Obdobně je možné na problémy s očima využít Opthalmoframykoin. Mnohdy to zachránilo život mláďatům, která díky tomu, že mají zalepené oči a nevidí, nemají zájem o potravu. Zpravidla do pár dní se stav upravil a prťata začala žrát. Zároveň je ovšem třeba dát do pořádku podmínky, protože to vše vychází ze špatného krmení, nízkých teplot vody, absence vyhřívacích míst s dobrou temperací případně přenos/převoz kupované želvy v chladném počasí nikoliv pod oblečením v sáčku nebo krabičce tak, jak se má, aby nedošlo k nastydnutí, ale tak, že si zvíře parádně nadýchá studeného vzduchu. Předchozí věty pro Vás předpokládám neplatí, uvádím to jen na doplnění, protože valná většina průserů s mláďaty vodních želv mají nadále stejný jmenovatel.

I recently tried https://www.cornbreadhemp.com/collections/full-spectrum-cbd-oil in search the prime time and was pleasantly surprised past the results. Initially skeptical, I found that it significantly helped with my dread and be in the land of nod issues without any remarkable side effects. The fuel was unoppressive to put to use, with definite dosage instructions. It had a mild, lusty taste that was not unpleasant. Within a week, I noticed a signal upgrading in my overall well-being, hunch more languorous and rested. I cognizant the ingenuous technique to wellness CBD offers and aim to at using it.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru