Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárium - mezera mezi šoupačkami

Mám klasické terárium se šoupačkama. Mezi skly je mezírka cca 3-4mm. Což u většiny chovanců nevadí, ale malí/štíhlí hadi se jimi protáhnou. Terárium mám v obýváku a chci, aby to nějak vypadalo (provizorně jsem tam mezi skla narval bublinkovou folii). Existuje něco estetického, co se dá přilepit na jedno sklo tak, aby to utěsnilo prostor mezi skly ? Ideálně s odkazem kde to koupit, ale beru i jen klasické rady.

Já jsem tam dával buď zohýbaný klasický papír (z A4), podle výšky terária jsem to jen upravil, aby to krylo odshora dolu, nebo estetičtěji ustřižený kousek sítě proti hmyzu do oken (vypadá to jako perlinka, je to taky tužší). Proužek je jen širší, aby se dal uprostřed ohnout a mezi skly držel. Oboje funguje dobře, neprolezla ani mláďata štírů, natož hádci:-)

Problém jsem řešil nasunutím "ochranné lišty na hrany aut" - tak nějak se to jmenovalo. Já měl černou kterou jsem získal od jednoho automechanika. Vyrábí se ale ve více barvách a dokonce i transparentní.