Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morelia viridis - vytápění tera

Zdravím, mám dotaz. Budu pořizovat M. viridis a řeším vytápění tera. Terárium je z lamina o rozměru 80 x 50 x 100 cm. Uvnitř mám dvě tepelné folie, jedna o rozměru 60x30 s výkonem 30W umístěna na stropě a druha o rozměru 90x30 cm s výkonem 46W na boční straně, pod oběma mám i podložky a nemůžu terárium vytopit v nejchladnejsim místě na více jak 27 stupňů. Aktuálně po 2 dnech zapojeni je teplota 27,4 stupne. Na stropě jsou dva otvory o průměru 5 cm a z přední strany dva o průměru 2 cm. Zatím jsem nemeril v místě u folie. Děkuji za rady

V dobach, kdy jsem je choval (mel jsem jich desitky), tak jsem topeni neresil. Nad terariem byly zarivky a topeni zadne. Pouzival jsem klasicky vytapeni radiatorem v panelaku na mistnost. 27 stupnu mely jen v lete, kdy to dohrivaly i zarivky. Krajty se pravidelne mnozily, mel jsem kazdy rok radu odchovu. Klicove je vetrani! Nesmi byt ve velkem pruvanu, ale rozumne odvetrana tararka jsou zaklad… ja mel listu odvetrani na vsech terarkach derovane plechy dva pasky ve strope, jeden v predni a jeden v zadni casti.