Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heterometrus petersi

Zdravím,jdu si pro radu ohledně štíra.

Štír nechce jíst už přes 3 týdny,nechce cvrčky ,sarančata ani nic podobného ... když mu hodím do terárka cvrčka, tak ho jen obchází, občas se u něho zastaví...

Terárium je velké při teplotě 26°C ,na noc vyhřívání vypínám a teplota se drží kolem 22°C ,vyhřívám topnou deskou,vlhkost terária se pohybuje kolem 70%

Stáří štíra je cca 9 měsíců...

Děkuji za každou radu.

Zdravím Vás.
Důvodů může být mnoho a kvůli pár týdnům bych se určitě nijak neznepokojoval. Je možné, že se bude svlékat, proto určitě nenechávejte živé cvrčky v teráriu. Pokud je terárium "velké", možná je až zbytečně velké a pokud máte jen jeden kus, prostě se mu hůře loví. Zkuste ho nechat nějakou dobu úplně bez krmného hmyzu a poté vyzkoušejte například nastřihnutého cvrčka, nebo švába.