Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý

Dobry den,
mam dotaz, mame 2 pagekony rasnate, jeden stary rok, druhy asi rok a pul. Jeden z nich ma neustale otevrenou tlamicku a my nevime, co se mu deje. Musi se pagekonum svitit zarovkou? Dekuji

Žiarovku nepotrebujú (a ani neodporúčam, môže sa popáliť). Výhrevná podložka by bola ale fajn.

Otvorenou tlamičkou bežne regulujú teplotu (tá je zrejme v teráriu nevhodná), mala by byť medzi 24-27°C, vlhkosť ~80%. Taktiež to môže znamenať problém s dýchacími cestami alebo infekcia (čo môže byť následkom špatnej hygieny terária alebo cvrčkov, ktorými je kŕmený). Ďalší problém môže byť nedostatok vápnika (ktorými by mali byť cvrčky poprášené pri kŕmení).

Bolo by dobré vedieť akú majú teplotu, vlhkosť, ako ich kŕmite, ako sa staráte o hygienu či terária tak boxu s cvrčkami, aký podklad/rašelinu používate, a ako často meníte, aké vitamíny a ako často dávate, a podobne. Ideálna by bola aj fotka.