Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agama vousatá - okousané prsty na noze

Zdravím,

dneska jsme pořídili malou agamku od chovatele. Když jsme přijeli domu a dali ji do terárka, tak jsme si všimli, že na levé zadní noze má asi jen 2 prsty a ještě asi tak poloviční...spíš to vypadá jak "pahýl". Vypadá to, že je to i zahojený. Na chůzi vůbec není znát, že by ji prsty chyběli.

Chovateli jsem volal. Ani on si toho nevšiml když jsme agamu brali. Bez problému nabídl výměnu za jinou.

Má otázka je, jak moc velký hendikep to pro ni do budoucna je? Nemůže mít časem nějaké zdravotní potíže? V terárku bude sama, tak nehrozí, že by byla jako slabší jedinec. Popravdě váháme, zda ji vyměnit nebo ne. Překvapilo nás, jak se za těch pár hodin u nás z aklimatizovala. Bez problému leze po 3D pozadí a žere.

Díky
Bredis

A určite jej chýbajú prsty? Nemôže to byť len nesprávne zvlečená koža, pod ktorou sú prsty ukryté?

Foto by sa určite bodlo. Inak nemyslím si že by to limitovalo život, ak je to zahojené a dokáže sa bez problémov pohybovať.

Jo, z prvej fotky vidieť že to je skutočne skôr že jej časť prstov chýba. Myslím ale že kvalitu života by to až tak obmedziť nemalo, určite ale bude treba dávať pozor aby si to neporanila v danom mieste a to pravidelne kontrolovať.

Dneska jsem byl u chovatele, tak na to koukal. Říkal, že je to zahojený a problémy do budoucna by být neměli. Je to jen "estetický". Chtěl ji vyměnit, ale nechali jsme si ji. Nemáme to jako nějaký výstavní kus, ale prostě člena rodiny. V terárku se zabydlela hned od první chvíle, což nás přesvědčilo, že se ji tu líbí a tak tu zůstane:)