Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem preparece bezobratlých

Dobrý den,
už déle mi to vratá hlavou a nepodařilo se mi to nikde najít.

Konkrétně mi jde o to, že když klasicky vypreparuji třeba lupenitku nebo štíra (případně sklípkana), tak poté, co vyschnou, úplně ztratí barvu. Tipuji, že kvůli hnilobným procesům.
Nicméně již jsem několikrát viděl nádherně vypreparovanou lupenitku, která měla barvu jako kdyby byla živá.
Netušíte někdo, jak nato?
Děkuji

Dobrý deň akým spôsobom preparujete hmyz?
Ja osobne ho napríklad ako mŕtvy dávam na asi 4 dní do octovejvody kým sa mu nerozhybu končatiny a zároveň sa aj trochu vyčisti,a potom ho už len prispendlim a počkám kým vyschne, a nevidím žiaden problém s farbou.