Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Založení chovu cvrčků banánových

Dobrý den, chtěl bych začít chovat cvrčky a potřeboval bych odpověď na pár otázek.Je pro začátečníka vhodný cvrček banánový?Když budu vytápět topným kabelem potřebuju termostat?Jakou mám koupit velikost a množství?Chci si totiž objednat z www.acheta.cz a nevím jestli si mám koupit střední nebo dospělé(bojím se ale, aby mi nepomřeli než se vůbec rozmnoží) a koupil bych si 1 litr(Je to hodně nebo málo?).A v jak velkých skupinkách to mám chovat?Kolik bych jich mohl mít třeba v tomhle http://obchod.acheta.cz/product_info.php?cPath=42_ 128&products_id=1273 ? Děkuji.

Je pro začátečníka vhodný cvrček banánový?

Ano, klidně.

Když budu vytápět topným kabelem potřebuju termostat?

Není potřeba, pokud použijete nějaký slabší (aby nebylo dno příliš horké), výhodnější je topná rohož (rovnoměrněji rozprostřené teplo).

Jakou mám koupit velikost a množství?

Záleží, jakou chcete produkci.

nevím jestli si mám koupit střední nebo dospělé(bojím se ale, aby mi nepomřeli než se vůbec rozmnoží)

Obě řešení jsou možná, pokud na to víc spěcháte, tak rovnou dospělce, jinak střední. Nebo můžete koupit litr velkých a litr středních, kteří pak až dorostou nahradí ty staré.

koupil bych si 1 litr(Je to hodně nebo málo?).A v jak velkých skupinkách to mám chovat?

To záleží kolik jich chcete zhruba odchovat a taky kolik máte místa, jaký chov chcete mít (společný nebo oddělená stádia). 1 litr dospělých banánových má asi 600 ks, tedy přibližně 250-350 samiček, denní produkce by tak v ideálním případě byla nějakých 500-600 ks vajíček.
Pokud chcete mít produktivní chov, tak je ideální mít chovné 2-3 l dospělých v jedné bedně, tak dosáhnete dobrého nakladení do kladičky během 24 hodin.

Kolik bych jich mohl mít třeba v tomhle http://obchod.acheta.cz/product_info.php?cPath=42_ 128&products_id=1273 ?

Tahle bedýnka je příliš malá, tám by se ani nedala dát žádná kladička, bylo by tam jen pár kousků dospěláků atd. Doporučuji nějaký větší plastový box cca 60x40x40-50(v) cm, tam dát 1-2 l dospěláků a vyzkoušet si, jak to půjde. Pro další stádia musíte mít další podobné bedýnky (alespoň 40x25x30 cm), tam budete dávat líhnoucí se kladičky.

Již odpověděl kroko tak jen páár postřehů: Záleží jakou čekáte produkci. Z jednoho litru dospělců dokážete za dobrých podmínek vydrbat 6-12 litrů. Jestli nepotřebujete dělat na kšeft stačí menší chovné skupiny v menších boxech důležité je počítat s cca 16-18cm nad vnitřním vybavením a není potom potřeba kryt. Je totiž důležité dobré odvětrání chovu. Důležitá je taky hygiena chovu na tu má vliv právě vlhkost druh krmení a četnost čištění. Doporučuju pravidelně čistit třeba savem. Není větší radosti než roztoči nebo infekce v chovu. Osobně nechávám kladiště delší dobu. Cca 5-7 dní. To pak umisťuji do malé líhně kde pravidelně mikro vyfoukávám ven a umisťuji zvlášť do chovných beden již bez kladiště. Chce to taky pravidelnou péči ideálně 2x denně. Je to kždopádně velká sranda ;-) tak chovu zdar.

Přesně tak!! jak tu píšou!!! Zálěží na produkci, kterou očekáváte. Já potřebuju krmit 3 jemeňáky a 2 kusy paroedury pictus na to mi stačí produkce od 15-20 samiček. Doma mám menší jednoduché chovné zažízení. Dohromady 6 velkých plastových 35x20x25cm a 3 malé plastové boxy. Rozděluju jednotlivá stádia po deseti dnech. Líhniště nechávám u dospělců 3-4 dny. O 10 dní později se vylíhnou mikrocvčci, ty přendám do malého boxu. A po deseti dnech co se v tomto malém boxu nasbírá dostatečný počet mikrocvrčků putujou už do svého velkého boxu, kde jsou až do zkrmení cca 40-50 dní (vývyn do dospělosti trvá cca 8 týdnů). Poté co zkrmín nebo prodám cvrčky po známých box vydezinfikuju roztokem sava a box je opět připraven na použití. Jinak asi před dvěma měsíci jsem předělával topení u cvrčků na topný kabel (25W) uložený a zalitý pod dlaždičkama - pro lepší rozvod tepla. Zatím funguje skvělě. Jen doplním, že mám udělanou izolaci z polystyrenu a odrazné folie. Takže nemám celkem žádné teplené ztráty - ekonomické :-) mojí starší metodu chovu (topení žárovkou a ještě menší počet boxů) si mužeš pročíst zde http://www.hondzik.estranky.cz/stranka/cvrcci-chov

tak to je docela síla, takovejch dospělců jen pro dva chameleony, to vám toho musí přebejvat pěkné množství. Jak jsem psal víš mě stačí pro 3 chamíky a 2 gekony zhruba 20 samic které kladou (plus samozřejmě cca 10-15 samců) a v pohodě s tím uživím. Vy musíte mít ranec vyprodukovanejch cvrčků :-D to všechno rozprodáte nebo rozdáte po známých??? díky