Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak chytit hada?!

už vám někdy někomu zdrhl had? mám celkem problém, v práci nám zmizel had z terária a zjistili jsme i kudy, ale vzhledem k rozloze prostoru, ve kterém se pohybuje, nevíme, jak ho zase najít. Ke všemu je to teprve 30cm hádě. Poraďte někdo, jestli je to vůbec možné ho ještě někde najít...Díky.

tak vzhledem k tomu, že jsme obchod chovatelských potřeb, tak k vodě přístup rozhodně má... teploty se tady dost střídají, takže jsme předpokládali, že bude někde, kde se dřží teplota stálejší, což jsou osvětlení okolních terárií a akvárií, ale není znát, že by tam někde cestovala...

Ahoj, některá háďata se o sebe dokáží docela dobře postarat. Mě kdysi uteklo, v rod.domku 30cm mládě E.dione. Našel jsem ho za 3,5 roku ve sklepě a mělo 1,30cm.:-) Obecně mám zkušenost, že takového mrňousa nemá cenu hledat, on se někde většinou objeví sám.

Děkuju za naději - nám utekla malinká, ani ne 30 cm guttka, v třípatrovém generačním rodinném domku, takže hledání nepřipadá v úvahu. Dobrá zpráva je, že máme všude kytky s miskama s vodou + nějaké ty misky s vodou pro kočku (ne, kočka nehledá a hady ignoruje. Blbá zpráva je, že tchán a babička se hada bojí, i když je malinký a neškodný (no - ale kdyby ji našli, poznala bych to podle křiku :-D.

Měli jste pravdu - had se najde sám. Ležel smotaný v květináči s monsterou, večer naše kočka najednou začala útočit na zmíněnou rostlinu. Hadička je naštěstí v pořádku, bála jsem se, že tak malý had nevydrží dlouho bez jídla, ale nevypadá, že by mu to nějak uškodilo.

Mně takhle loni na podzim uteklo mládě Ctenosaura clarki, co jsem mu blbě dovřela terárko- 2měsíční 10cm prceček. Hledat ho němělo cenu, tak jsem si říkala snad vyleze....po dalších 2 měsících už jsem si říkala že už asi nevyleze, děsně jsem si nadávala a odepsala ho taky. No a minulej tejden jsem v noci hledala uprchlého šneka a našla jsem prcka spokojeně si spícího kousek nad zemí na noze od regálu. Byl ve skvělé kondici, vykrmenej a stejně velkej, jako mláďata co byla celou dobu v terárku....zjevně se na volně běhajících cvrčcích a pavoucích nijak špatně neměl.

jeden dospěléj lugubris se mi večer málem dostal do nosu

nám takhle prchlí gekoni pár x vyhodili pojistky...strčili si hlavičku do zásuvky, blbci a my pořád nemohli příjít na to, co to vyhodilo ty pojistky ::) On tam zřejmě zalezl malej cvrček, kterej to sám o sobě nevyhodí a jak ho tam chytali, tak si udělali elektrický křeslo...

Už máme také tu zkušenost, že není-li had tam, kde má být, může být kdekoli jinde. ;-)
Naši asi metrovou regiusku jsme hledali v bytě 64m2, takže nic prostorově náročného. Přesto byla nalezena až druhý den - v igelitce s PET lahvemi, připravenými k odnosu do kontejneru, zahrabána úplně vespod. Tímto si dovoluji doporučit všem, kteří postrádají své chovance, aby dávali velký pozor, co vynášejí z domu/bytu.:-D Taška či jiné zavazadlo, např. dámská kabelka se může hadům jevit jako žůžo úkryt, no a taková kabelka s "černým pasažérem", popadnutá ráno ve spěchu do práce, by mohla skončit článkem v bulváru:
"Nebezpečným exotickým hadem ohrožovala pokladní samoobsluhy patrně psychicky narušená žena. Nebohá prodavačka byla v šoku převezena na JIP, pachatelka čeká v cele předběžného zadržení na výslech. Ohromný, asi 20 cm dlouhý plaz byl odborně zneškodněn zdatnými strážníky Městské policie". :-p:-p:-p

děkuji za naději včera v noci mi utekl asi 70cm mládě hroznýše královského a já už se sním v duchu loučil přestěhoval půlku svého pokoje a nic takže musí být v jiném, jenom doufám že se nedostal do stoupaček a do jiného bytu. Ale vám děkuji za naději co sem se tu dočetl nemá cenu ho hledat on se najde sám :D

Hlavně nezmatkovat a nepřevracet místnost vzhůru nohama,protože jestli tam někde je, mohl by se zranit,když budete oddělávat nebo přesouvat věci. Prostě jen chodit a pořádně se dívat, jednou určitě vyleze..... Doufám že se Vám ho podaří najít..

Tak mě zase vzala čáru Korálovka kalifornská asi 40 cm mládě poprvé jsem ji chytil v teráriu tejáka pruhovanýh který už se nani sápal,ten bydlí pod ní,pak asi týden spokojeně vegetila v terárku a nakonec když jsem se balil na jarňáky jsem zjistil že skla sou posunutý a korálovka nikde (ještě se nenašla]:()

Nechci vás odradit od hledání,ale já hleda cca tři dny (užovka červená-35cm),každej den jsem převrátila několik pokojů vzhůru nohama ale nikde jsem hada nenašla.Po měsíci jsem ho potkala jak se mi plazí na chodbě na koberci :)