Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhacophorus hippopotamus

Vážení kolegové, teraristi. V tomto velice zajímavém vláknu http://tera.poradna.net/q/view/143003-chci-zbohatn out-ale-neumim-se-ani-normalne-zeptat jsem se nechal inspirovat. Vývoj všeho, jde neustále dopředu a tak není divu, že zanedlouho nebudem ani vědět jak vypadala původní zvířata. Zdárnou ukázkou je akvaristika, ptactvo a teraristika tomu taky neuteče.
Bohužel i těm, kterým se tento trend nezamlouvá, nezbude nic jiného než jít s dobou.

Rád bych se Vás tedy zeptal na nového terarijního chovance Rhacophorus hippopotamus (Létavka hroší).
Poradíte jak zařídit terárium a zhruba odhadnout potravu?
Přikládám foto daného tvora vypůjčenou z netu..........zatím, než budu moci fotit vlastní :-D
Doufám, že u názvu tohoto tvora zanedlouho přibude další, jako například, Rhacophorus hippopotamus hrbus, přímočárkus, cikcakšlic, pětinožkus a tak dále a cena nebude klesat, ale naopak stále stoupat.

Zdar a sílu všem a všemu mišmaši. S přátelským pozdravem Luma

ps : Proč nemá kohout ruce? Protože slepice nemá prsa a nenosí kalhotky.

jako nejlepší kořist bych vzhledem k velikosti viděl malé dětí tak do 5 let, aby maso bylo libové a chovanec netloustl:-D ideální zvíře do mateřských školek]:). a hned v nich bude místa dost.

Zdravim,Lumo.Probírali jsme s manželkou celé odpoledne tvého chovance a nakonec jsme se shodli,že se zřejmě jedná o druh Rhacophorus hrošáta.Literaturá k danému druhu uvádí,že je to přísně arbolikorní druh,žijící v porostech mangrove v jižní Šmidrikárii.Tentu druh je přísně teritoriální a samečci jsou někdy až tak útoční na jiná zvířata,že napadají i sama sebe.Žíví se předevžím rybami rodu Periophthalmus barbarus.Bohužel tyto ryby jsou vázené jen na vodu s vysokou sanilitou a teplotou kolem 38°C,takže odchov v zajetí je prakticky nemožný.Létavky nepřijímají žádnou jinou náhradní potravu.
Herpetolog a terarista Luidži Sernáto,nekolik techto žab přivezl a zkoušel krmit náhradní potravou.Žabky nejevili o žádnou nabízenou potravu zájem.Pan Sernáto uvádí,že podával Létavká běžné bílé ryby,jako oucloně a lofroně,avšak bezúspěšně.Bohužel žabky po pár týdnech v teráriu padly.
Přejí vám kolego hodně štěstí v chovu.

Melda

Crocodylus: osobně si myslím,že je to chovatelsky velmi zajímavý druh.Když je někdo ochoten jít do importů,koupit několik kusů a potom zkoušet zvíře dlouhodobě udržet při životě,je to zvíře přesně pro něj.
Určitě věřím,že tyto velmi zajímavé žáby si svoje místo v našich teráriích najdou.Proto Lumovi držím palce a doufám,že je udrží déle při životě než pan Sernáto.Ba co víc,doufám,že je rozmnoží a bude díky němu možné koupit mládata odchované v zajetí.:-)

Osobně chovám racophorus leucomystax, a vůbec mi nepřijdou ani trochu příbuzné :-p

BTW Luma tímto vláknem velmi vtipně a trefně vystihl problém "výroby" mutantů za účelem zisku v jiném vlákně. V terarijních chovech chybí něco, co z přírody nemůžeme nikdy přenést - a to je přirozený výběr.
Slabá mláďata rozkrmíme X v přírodě pojdou,
za albína v zajetí dostaneme o litra navíc X zatímco albína v divočině sežere i poloslepej predátor, který by ho zbystřil na hony daleko.
Osobně nevidím problém v příbuzenském křížení (např. endemitní druhy, žijící na velmi omezených územích se vesměs kříží mezi sebou a jsou defakto velmi blízce příbuzná), ale v absenci přirozeného výběru. To je věc, která nejvíce znehodnocuje mnohogenerační chovy v zajetí.

Tak meldo, a máš to a už nepruď :-p

Proč zamykat? Konečně zase jednou přínosné vlákno.

Apropos, Meldo:
prohnal jsem to googlem a jeden Rus má na webovkách dokonce návod, jak ty ryby odchovávat. Zjednodušeně řečeno má na indukčním vařiči velkej hrnec, kde ohřívá vodu na těch 38°C, má tam i návod jak to propojit na termostat (podobnej jako RT-2).
Hodně dlouho prý vychytával salinitu, a prý se objevily i jiné problémy ve složení vody - v těch mangrove lesích je voda docela humus. Asi po 3 letech pokusů a omylů ten ruskej alchymista došel k úspěšnému odchovu ryb a tím i krmiva pro létavky...
Přikládám návod z jeho stránek:

na 100 l vody ohřívané na 38°C přidat:

- 1 kg soli (bez jódu)
- 15 bobkových listů
- mrkev nakrájenou na kostičky (asi 1,5 kg)
- 3 sáčky pepře
- pár kuliček nového koření
- 3 dcl sojové omáčky (způsobuje zabarvení vody)

Tak třeba to Lumovi v něčem pomůže;-)

Zdravím páni kolegové.
Jsem rád, že někteří z Vás neusínají na vavřínech a stejně jako mě Vás zajímá tento revoluční převrat v teraristice.
Nerad bych umřel úplně blbej a tak bych se ještě rád na teraristice pořádně napakoval. Nejsem ale totální škrt a tak se o těžko získané informace podělím.
Melda našel chovatele pana Sernáta, který do tohoto projektu narval obrovské prachy.
Arutha (rudý khmér), našel ruského chovatele, který je od výše jmenovaného Sernáta o krůček vepředu, ale jak se zdá oba plavou ve stejném problému.

Ono jde nejspíše o to, že oba chovatelé mají zvířata ze stejné lokality, kde Létavka hroší nemá jinou možnost výběru a příjmu potravy.
Já jsem si však našel jiného chovatele a to z Japonska jménem Kazumi Yoshiaki, který chová létavky z jiné lokality a ty dokonce odchovává. Problém ale zůstává u odchovu pulců, kteří se navzájem nejen požírají, ale i při odděleném samostatném odchovu z neznámých příčin hynou. Tady si myslím, bude problém jak píše Arutha v nevychytané „polévce“.
Kazumi Yoshiaki zkrmuje pulcům jiné obojživelné rybky a to Běličkus poskakuntus, (viz přiložené foto). Tyto rybky se chovají velice snadno. V uvedeném návodu na „polévku“ se jim daří a stačí jen dokrmovat spařenými kopřivami.
Pokud budete mít zájem, mohu Vám zítra napsat čím Kazumi Yoshiaki krmí pulce po metamorfóze a následně dospělce.
Chovu zdar, s přátelským pozdravem Luma

neni - schvalne sem se dival v TESCu na sunku... Veta - neobsahuje lepek - me uz nikterak nezarazila... Vzdyt odkdy "maso" obsahuje lepek :-D ... Na dalsi ingredience teto vychytavky pro gurmany sem se radsi jiz nedival, hezky ji vratil do regalu a znechucene koupil pastiku - tam alespon vim, ze zeru potkani ocasky (pripadne jine partie), kureci + praseci kuze a jine laskominy - nicmene alespon zivocisneho puvodu...

jj :-D ... A panove - mam jeste lepsi napad na narvani si kapes, nez hipopotamky... Kdyz uz mame kukurici s geny skorpiona, coz takhle mit kravu s geny kukurice... Prdela by rovnou popcorn (z kukurice) s maslem (od kravy)... Vsadim se, ze vsechny vetsi biografy (Palace cinema a spol) by nam urvali ruce... :-D Si to predstavte - prodavac nastavi kybl (netreba dodavati, ze nemyslim pod vemeno), zatahne krave za ocas a uz jen kasirovat za popcorn s maslem :-D I fialova Milka by mohla zavidet... Vedecke pojmenovani necham zkusenejsim...

Zdraví,kolegové
Bedlivě jsem prostudoval stránky japonského chovatele Kazumi Yoshiaki.Tento chovatel se na svých stránkách letmo zmijuje o Novozélandském chovateli a dobrodruhovi,kterému Maorští domorodci neřeknou jinak než Papatuanuku.Jeho pravé jméno je Tommi Posser.Ano je ten,který přivezl panu Kazumi Yoshiakimu první létavky ze Šmidrikárie.To jen tak na úvod,abychom vlastně pochopili,kde a jak se Létalky hroší dostali do terárií.

Pan Tommi Posser na jednom symposiu v Addis Abebě,velice podrobně uvedl návod na vodu,která je potřeba na zdárný chov a odchov rybek Běličkus poskakuntus.Tento návod již zveřejnil Aruhta.Na co ale zapoměli oba pánové (Luma ,Arutha),je vodivost vody a její tvrdost.Tato fyzikální veličina je opravdu velmi důležitá,při tření rybek.Pan Tommi Posser uvádí tyto údaje 34–38 °C, pH: 16,5–17,5, dH: do 30°.
Zde také mé pátrání končí,víc jsem toho bohužel nenašel.

S pozdravem a chovu zdar Melda.

Tyjo, to vnáší do celé záležitosti úplně nové světlo. Když vezmu v potaz, že mám v ruce návod k chovu B. poskakuntus a vím, že je lze zkrmovat jako náhradní potravu, tak zcela vážně zvažuju, že budu následovat Lumova příkladu a do létavek zainvenstuju.
Je to pravda výzva, nikde jsem se nedočetl, jak je to s F1 generací atd., zda jsou i odchovové žabky po krmení náhradní potravou plodné a spousta a spousta dalších informací ještě čeká na odhalení. Ale! O tom to přeci je. Krom slávy na poli vědy je zde i reálná šance na výdělečný chov a to se dnes v teraristice nedá říct skoro nikde.

Takže jdu shánět bobkový list a sojovou omáčku, abych mohl chovat rybičky...

Za jakékoliv další info (i útržkovité) k chovu létavek budu vděčný (a jistě nejen já).

S pozdravem,

Arutha

Vážení kolegové. Omlouvám se za zdržení v pokračování chovu Rhacophorus hippopotamus.
Pulci po metamorfóze s oblibou přijímají mravence. Nejedná se však o kdejaké mravence, ale o zvláštní vyšlechtěný druh s názvem Camponotus zebratta. (viz. přiložené foto)
V příštím díle chovatelské pohádky, Vám předvedu krmivo pro dospělce.
Chovu zdar a narvané kapsy prachama nás jistě neminou.:-D