Rhacophorus hippopotamus
Vážení kolegové, teraristi. V tomto velice zajímavém vláknu http://tera.poradna.net/q/view/143003-chci-zbohatn out-ale-neumim-se-ani-normalne-zeptat jsem se nechal inspirovat. Vývoj všeho, jde neustále dopředu a tak není divu, že zanedlouho nebudem ani vědět jak vypadala původní zvířata. Zdárnou ukázkou je akvaristika, ptactvo a teraristika tomu taky neuteče.
Bohužel i těm, kterým se tento trend nezamlouvá, nezbude nic jiného než jít s dobou.
Rád bych se Vás tedy zeptal na nového terarijního chovance Rhacophorus hippopotamus (Létavka hroší).
Poradíte jak zařídit terárium a zhruba odhadnout potravu?
Přikládám foto daného tvora vypůjčenou z netu..........zatím, než budu moci fotit vlastní
Doufám, že u názvu tohoto tvora zanedlouho přibude další, jako například, Rhacophorus hippopotamus hrbus, přímočárkus, cikcakšlic, pětinožkus a tak dále a cena nebude klesat, ale naopak stále stoupat.
Zdar a sílu všem a všemu mišmaši. S přátelským pozdravem Luma
ps : Proč nemá kohout ruce? Protože slepice nemá prsa a nenosí kalhotky.
jako nejlepší kořist bych vzhledem k velikosti viděl malé dětí tak do 5 let, aby maso bylo libové a chovanec netloustl ideální zvíře do mateřských školek. a hned v nich bude místa dost.
Zdravim,Lumo.Probírali jsme s manželkou celé odpoledne tvého chovance a nakonec jsme se shodli,že se zřejmě jedná o druh Rhacophorus hrošáta.Literaturá k danému druhu uvádí,že je to přísně arbolikorní druh,žijící v porostech mangrove v jižní Šmidrikárii.Tentu druh je přísně teritoriální a samečci jsou někdy až tak útoční na jiná zvířata,že napadají i sama sebe.Žíví se předevžím rybami rodu Periophthalmus barbarus.Bohužel tyto ryby jsou vázené jen na vodu s vysokou sanilitou a teplotou kolem 38°C,takže odchov v zajetí je prakticky nemožný.Létavky nepřijímají žádnou jinou náhradní potravu.
Herpetolog a terarista Luidži Sernáto,nekolik techto žab přivezl a zkoušel krmit náhradní potravou.Žabky nejevili o žádnou nabízenou potravu zájem.Pan Sernáto uvádí,že podával Létavká běžné bílé ryby,jako oucloně a lofroně,avšak bezúspěšně.Bohužel žabky po pár týdnech v teráriu padly.
Přejí vám kolego hodně štěstí v chovu.
Melda
Pánové, stopuju Vám, kdy Vám to někdo lockne, nebo smaže ... čas běží
Crocodylus: osobně si myslím,že je to chovatelsky velmi zajímavý druh.Když je někdo ochoten jít do importů,koupit několik kusů a potom zkoušet zvíře dlouhodobě udržet při životě,je to zvíře přesně pro něj.
Určitě věřím,že tyto velmi zajímavé žáby si svoje místo v našich teráriích najdou.Proto Lumovi držím palce a doufám,že je udrží déle při životě než pan Sernáto.Ba co víc,doufám,že je rozmnoží a bude díky němu možné koupit mládata odchované v zajetí.
Osobně chovám racophorus leucomystax, a vůbec mi nepřijdou ani trochu příbuzné
BTW Luma tímto vláknem velmi vtipně a trefně vystihl problém "výroby" mutantů za účelem zisku v jiném vlákně. V terarijních chovech chybí něco, co z přírody nemůžeme nikdy přenést - a to je přirozený výběr.
Slabá mláďata rozkrmíme X v přírodě pojdou,
za albína v zajetí dostaneme o litra navíc X zatímco albína v divočině sežere i poloslepej predátor, který by ho zbystřil na hony daleko.
Osobně nevidím problém v příbuzenském křížení (např. endemitní druhy, žijící na velmi omezených územích se vesměs kříží mezi sebou a jsou defakto velmi blízce příbuzná), ale v absenci přirozeného výběru. To je věc, která nejvíce znehodnocuje mnohogenerační chovy v zajetí.
Tak meldo, a máš to a už nepruď
Proč zamykat? Konečně zase jednou přínosné vlákno.
Apropos, Meldo:
prohnal jsem to googlem a jeden Rus má na webovkách dokonce návod, jak ty ryby odchovávat. Zjednodušeně řečeno má na indukčním vařiči velkej hrnec, kde ohřívá vodu na těch 38°C, má tam i návod jak to propojit na termostat (podobnej jako RT-2).
Hodně dlouho prý vychytával salinitu, a prý se objevily i jiné problémy ve složení vody - v těch mangrove lesích je voda docela humus. Asi po 3 letech pokusů a omylů ten ruskej alchymista došel k úspěšnému odchovu ryb a tím i krmiva pro létavky...
Přikládám návod z jeho stránek:
na 100 l vody ohřívané na 38°C přidat:
- 1 kg soli (bez jódu)
- 15 bobkových listů
- mrkev nakrájenou na kostičky (asi 1,5 kg)
- 3 sáčky pepře
- pár kuliček nového koření
- 3 dcl sojové omáčky (způsobuje zabarvení vody)
Tak třeba to Lumovi v něčem pomůže
Zdravím páni kolegové.
Jsem rád, že někteří z Vás neusínají na vavřínech a stejně jako mě Vás zajímá tento revoluční převrat v teraristice.
Nerad bych umřel úplně blbej a tak bych se ještě rád na teraristice pořádně napakoval. Nejsem ale totální škrt a tak se o těžko získané informace podělím.
Melda našel chovatele pana Sernáta, který do tohoto projektu narval obrovské prachy.
Arutha (rudý khmér), našel ruského chovatele, který je od výše jmenovaného Sernáta o krůček vepředu, ale jak se zdá oba plavou ve stejném problému.
Ono jde nejspíše o to, že oba chovatelé mají zvířata ze stejné lokality, kde Létavka hroší nemá jinou možnost výběru a příjmu potravy.
Já jsem si však našel jiného chovatele a to z Japonska jménem Kazumi Yoshiaki, který chová létavky z jiné lokality a ty dokonce odchovává. Problém ale zůstává u odchovu pulců, kteří se navzájem nejen požírají, ale i při odděleném samostatném odchovu z neznámých příčin hynou. Tady si myslím, bude problém jak píše Arutha v nevychytané „polévce“.
Kazumi Yoshiaki zkrmuje pulcům jiné obojživelné rybky a to Běličkus poskakuntus, (viz přiložené foto). Tyto rybky se chovají velice snadno. V uvedeném návodu na „polévku“ se jim daří a stačí jen dokrmovat spařenými kopřivami.
Pokud budete mít zájem, mohu Vám zítra napsat čím Kazumi Yoshiaki krmí pulce po metamorfóze a následně dospělce.
Chovu zdar, s přátelským pozdravem Luma
Nikdo je nenutil a přece se páří.
Nedej Bože, aby byl ten osraff albino, to by byl fakt hnus
Budete kolego chtít taky osraffa, až budou na světě? Beru objednávky. Albíny případně sežerem.
Přemku : Tak si říkám, jak bude asi do budoucna chutnat uherák?
Neboj. v budoucnu už v něm nebude vůbec žádné maso, takže.....
Tam je ještě nějaký maso?
neni - schvalne sem se dival v TESCu na sunku... Veta - neobsahuje lepek - me uz nikterak nezarazila... Vzdyt odkdy "maso" obsahuje lepek ... Na dalsi ingredience teto vychytavky pro gurmany sem se radsi jiz nedival, hezky ji vratil do regalu a znechucene koupil pastiku - tam alespon vim, ze zeru potkani ocasky (pripadne jine partie), kureci + praseci kuze a jine laskominy - nicmene alespon zivocisneho puvodu...
Na ja...on už to tenkrát pan de Funés,potažmo scénárista předpovídal...
jj ... A panove - mam jeste lepsi napad na narvani si kapes, nez hipopotamky... Kdyz uz mame kukurici s geny skorpiona, coz takhle mit kravu s geny kukurice... Prdela by rovnou popcorn (z kukurice) s maslem (od kravy)... Vsadim se, ze vsechny vetsi biografy (Palace cinema a spol) by nam urvali ruce... Si to predstavte - prodavac nastavi kybl (netreba dodavati, ze nemyslim pod vemeno), zatahne krave za ocas a uz jen kasirovat za popcorn s maslem I fialova Milka by mohla zavidet... Vedecke pojmenovani necham zkusenejsim...
Len aby pre poruchu zariadenia nevysiel cokoladovy
Potřebuji jen dvě holky, vázne nám na statku lichý samec kaferského buvola, tak bych to testnul. Sice páření nic moc, bude to 50% het granit, ale co, však to jsou všechno přírodní formy.
Zdraví,kolegové
Bedlivě jsem prostudoval stránky japonského chovatele Kazumi Yoshiaki.Tento chovatel se na svých stránkách letmo zmijuje o Novozélandském chovateli a dobrodruhovi,kterému Maorští domorodci neřeknou jinak než Papatuanuku.Jeho pravé jméno je Tommi Posser.Ano je ten,který přivezl panu Kazumi Yoshiakimu první létavky ze Šmidrikárie.To jen tak na úvod,abychom vlastně pochopili,kde a jak se Létalky hroší dostali do terárií.
Pan Tommi Posser na jednom symposiu v Addis Abebě,velice podrobně uvedl návod na vodu,která je potřeba na zdárný chov a odchov rybek Běličkus poskakuntus.Tento návod již zveřejnil Aruhta.Na co ale zapoměli oba pánové (Luma ,Arutha),je vodivost vody a její tvrdost.Tato fyzikální veličina je opravdu velmi důležitá,při tření rybek.Pan Tommi Posser uvádí tyto údaje 34–38 °C, pH: 16,5–17,5, dH: do 30°.
Zde také mé pátrání končí,víc jsem toho bohužel nenašel.
S pozdravem a chovu zdar Melda.
Tyjo, to vnáší do celé záležitosti úplně nové světlo. Když vezmu v potaz, že mám v ruce návod k chovu B. poskakuntus a vím, že je lze zkrmovat jako náhradní potravu, tak zcela vážně zvažuju, že budu následovat Lumova příkladu a do létavek zainvenstuju.
Je to pravda výzva, nikde jsem se nedočetl, jak je to s F1 generací atd., zda jsou i odchovové žabky po krmení náhradní potravou plodné a spousta a spousta dalších informací ještě čeká na odhalení. Ale! O tom to přeci je. Krom slávy na poli vědy je zde i reálná šance na výdělečný chov a to se dnes v teraristice nedá říct skoro nikde.
Takže jdu shánět bobkový list a sojovou omáčku, abych mohl chovat rybičky...
Za jakékoliv další info (i útržkovité) k chovu létavek budu vděčný (a jistě nejen já).
S pozdravem,
Arutha
Vážení kolegové. Omlouvám se za zdržení v pokračování chovu Rhacophorus hippopotamus.
Pulci po metamorfóze s oblibou přijímají mravence. Nejedná se však o kdejaké mravence, ale o zvláštní vyšlechtěný druh s názvem Camponotus zebratta. (viz. přiložené foto)
V příštím díle chovatelské pohádky, Vám předvedu krmivo pro dospělce.
Chovu zdar a narvané kapsy prachama nás jistě neminou.
Já vám nevím pánové!
Vaše rozežranost nezná mezí. Je mi smutno. Zas a opět je tu nová móda a do terárií si narvete Rhacophorus hippopotamus. Moc dobře si pamatuji, jak jste všichni chtěli vlastního ropáka! A teď? Teď bych napočítal na prstech jedné ruky věrné, kteří zůstali. Styďte se!!!!
A ten nadherny dokument o ropakoch Ked som ho videl este na zakladke tak som toho ropaka ohromne obdivoval
Japonce se nedá dohnat, asi umřu úplně chudej. Mají obrovský náskok.