Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zverimex v ČB

Dobrý den,
co si myslíte o nápadu otevřít zverimex se specializací na teraristiku...trochu i akvaristiku...v Českých Budějovicích...a zároveň výrobu kompletních terárií a akvárií...a zárovaň pořádání teraburz v ČB...pravidelných...dekuji...

Otázka co máš na mysli specializací na teraristiku a akvaristiku.
Samotné tyhle dvě věci nejsou imho úplně dobrý nápad kdekoliv, České Budějovice nevyjímaje.
U kamenné prodejny (e-shop speciálka jde) tě musí zajímat pes, pes, pes, pes, pak ještě jednou pes, pak kočky, kočky, kočky, dlouho nic, nějakej ten hlodavec, a pak ptactvo. V samotném závěru pak akva-tera.

Netvrdím, že nejde udělat prodejna, kde budeš mít hromadu terárek a akvárek + hromadu zvířat + výrobu na míru, ale stejně tam budeš prodávat věci pro psy a kočky. A ve výsledku zjistíš, že když bys měl místo dvou regálů terárek dva regály granulí, živíš se výrazně lépe.
Nicméně je možné, že máš k dispozici prostory a chceš to spíš jako dotovanej fan-shop, to pak jo:-)

znám několik lidí co pracují ve zverimexech konkrétně v ČB a všichni říkají to samé. Živí je prodej granulí, hraček a dalších nesmyslů, prodej zvířat si s bídou vydělá na sebe. Takže to z ekonomický stránky nevidim dobře. A navíc mi přijde, že jich je v ČB docela dost = vysoká konkurence.

Doporučuju se zaměřit nejdřív na ty teraburzy...to je myslím dost práce samo o sobě. Pokud budeš mít eště pak moc času, začni jako druhou práci s krmnejma zvířatama nebo takněco...

Tazatel tu mluví o otevření obchodu...

Takhle, mám jednoho zákazníka - velký distributor krmiv pro psy a kočky - mimo jiné mají i nějaké obchody, kde prodávají chovatelské potřeby obecně (akva-tera příslušenství, atd.) - takže trochu vidím, jak to v obchodech chodí... Arutha má naprostou pravdu. Nevím, jak na tom jsi (kolik máš peněz vyhrazených na investování do tohoto projektu, jakou ztrátu a jak dlouho uneseš, atd.), ale v dnešní době bych se řídil tržně. Pokud to chceš dělat poctivě, tak to tu (vzhledem k ekonomické situaci a ke státní politice) není žádný med (mohl bych vyprávět). Nasmlouval bych si dobré podmínky u výrobců nebo velkodistributorů kvalitních krmiv pro psy a kočky a na tom bych stavěl. To jediné by ti mohlo vytvořit solidní zázemí, na kterém by se dalo budovat to, co tě baví (akva-tera). Postupně by se dal vybudovat hodně kvalitní petshop (zverimex). Měl bys zajištěný solidní obrat v kvalitních krmivech a k tomu bohatou akva-tera nabídku. Pokud by se to dobře udělalo, mohlo by to fungovat a být pro okolí přínosem. Na druhou stranu neznám prostředí v ČB, konkurenci, bohatost oblasti na potenciální zákazníky a jejich kupní sílu. A taky nevím, jak na tom jsi (jaké máš možnosti). V dnešní době ale dvakrát měř a jednou řež:puff: Co se týče ziskovosti, tak na tera kouzelnících dostatečně nevyděláš. Musíš prodávat i mudlům (to je ta hlavní kupní síla).

K těm teráriím... Dneska je tu tolik výrobců na různé úrovni kvality. Jedinou možnost bych viděl v tom, že budeš dělat kvalitní terária (všech typů, i biotopová a různé speciální zakázky) a nabídneš k tomu třeba i servis. Máš kousek Německo. Tak bych hledal v tomto případě určitě zákazníky i tam. To ale potom nemáš petshop (mohl bys ale k teráriím jen prodávat nějaké příslušenství - fan shop). Prostě by to mělo ve finále tvář jako třeba Teraechis. Jsou to ale pak dvě rozdílné věci.

Pustit se do obojího najednou by byl masakr. Prostě bys dělal vlastně dvě odlišné věci - propagoval petshop a krmivo na jednu stranu a na druhou stranu dělal terária a dělal si jméno zase jinde a jiným způsobem (tera akce a tera zákazníci). Marketingově by to byla kremace a celé to není v silách jednotlivce.

Musíš si to všechno srovnat, vědět, co tě uživí, co přesně chceš a pak jednat.

Já bych takový obchod uvítal v OV,ale taky mám ten názor,že bys prodělal.Teraristi se už naučili si vypomáhat vzájemně,navštěvují burzy,terka si udělají sami,nebo nechají udělat a o krmivo se v případě přemnožení cvrčků,švábů a jiného hmyzu rádi podělí.Různé serepetičky jako jsou žárovky a vlhkoměry a další tera technika se dá koupit jednoduše přes internet.Tak dospěješ k závěru,že to asi nemá smysl.Občas se sice stane,že ti prdne výbojka či žárovka,ale to už seženeš skoro v každém zverimexu.Jestli chceš tera koníčka a nemáš kde dát peníze,tak se stav.Můžeš se podívat na lega a dát mi prachy na elektriku a žrádlo.To budu moc rád.:-D

souhlas. Pokud máš chuť, čas a peníze můžeš zatím rozjet v ČB pravidelnou burzu. Aspoň se uvidí kolik je tu lídí se zájmem o teraristiku a akvaristiku. Podle toho se může řešit co dál, jestli to má vůbec smysl. S tím, že na takové burze se už můžou ty terária nabízet a prodávat atd.

Už docela dlouho o něčem podobným v ČB uvažuju, ale závěr v podstatě stenej jako tu psali ostatní. Ona ta konkurence v ČB je dneska v podstatě nula, nula, nula. To co tu je, je z hlediska chovatelských potřeb pro psy tragédie - míněno znalostí personálu, z hlediska tera shopů ještě větší tragédie - po pravdě se nedivím, že nic neprodaj, zvířata v neskutečně tragických podmínkách tak zubožená, že by to člověk nekoupil ani na krmení. Jenže bohužel, hodnotím to očima člověka, který jak pro psy tak pro tera-zvířata chce pokud možno to nejlepší a takových nás je hodně málo. Těžko pak otvírat obchod, kde by člověk např. prodával kvalitní věci pro psy, protože to prostě lidi, který žijou v přesvědčení, že nejlepší je Pedigree nekoupí, páč maj pocit, že to je moc drahý a mazlíkovi přeci stačí zbytky od stolu. Moje doporučení, ke kterýmu se s těma psíma věcma sám přibližuju je otestovat prodej třeba těch terárek přes internet. Když se ti to podaří jako teraechisákům, třeba se časem dostaneš na úroveň, kdy se ti vyplatí otevřít si kamennej obchod. Obráceně bych to ale nedělal ;-)

Tak jasně. Masový zákazník se pídí hlavně po cenách (v tomhle pomůže snad jen zákazníka vzdělávat - když poskytne zvířatům kvalitní krmivo a nebo dobré životní podmínky, tak z toho budou moci těžit nejen zvířata, ale i on. Když třeba u těch psů - krmí je zbytky od večeře a levným krmivem a oni mu prostě na tom "přežijou". Ale to už nemluvím o prospívání a kondici... U tera zvířat to bývá často podobné. Je tu spousta dobrých chovatelů, ale mám pocit, že ta masa, ten dav, potřebuje najít ten správný přístup - osvěta je tu opravdu na místě. A mudlové by prostě dělali kamennému obchodu pořád zásadní obrat). Na druhou stranu, zaplať kvalitního a věci znalého prodavače, který bude tu práci brát svědomitě - na jeho plat musíš pořádně vydělat, k tomu naše vysoké daně a přístup státu k podnikání jsou prostě likvidační. Je to v současné situaci u nás docela oříšek. Pokud bys chtěl prodávat hlavně kvalitní krmivo, měl by ses zaměřit i na chovatele. To je taky pravda (ale v tom už tu máš v ČR solidní a tvrdou konkurenci - nicméně tudy by ta cesta i mohla vést). U těch terárií, musela by být prostě špička. Určitě bych je nabízel i v Německu, možná i nějaký ten servis. K tomu bys ve finále klasický kamenný obchod ani nepotřeboval. Stačila by dílna s fan shopem - kde bys prodával hlavně doplňky, které s tou výrobou terárií souvisí.

Tak jde spíš o to, že i když se coby zákazník nepídím po nejlevnějším, ale po nejkvalitnějsím (třeba krmení pro kočky), tak proč to kupovat v kamenným obchodě - kde si musí dát vždy přirážku, abys něco vydělali, když to na netu mám za mnohem nižší cenu i s dovozem domů. A i když mám doma slušnej zvěřinec, zverimex ze mě nemá nic - tera koupím na burze, vybavení přes net a pro kočky nakupuju taky na netu - jednou za pár měsíců udělám objednávku a nakonec mi to i dovezou zdarma. Takže osvěta asi nepomůže - buď člověk neví a kupuje krmení ve zveráči - viz pedigree, nebo ví a nakupuje v e-shopech, burzách. To samý přímo u zvířat - aby se vyplatilo prodávat třeba gekončíky, museli by být o pár stovek dražší než u chovatele - takže i v tomhle osvěta způsobí spíš to, že lidi dojdou na burzu nebo kontaktujou přímo chovatele. Osobně do zverimexu jdu jen, když mi akutně chybí krmení. A i když bych ráda viděla zverimex, kde mi nebudou doporučovat samý shity a budou chovat zajímavý zvířata, asi bych nebyla ochotná kvůli tomu připlácet...

Proto v tom prvním příspěvku mluvím o nasmlouvání si dobrých podmínek u distributora nebo výrobce kvalitních krmiv. Potom máš možnost nastavit si ceny jak pro kamenný obchod, tak pro e-shop. Už jsem tak automaticky počítal s tím, že by ten e-shop fungoval vedle toho kamenného obchodu (tak se to dnes dělá běžně). Tou osvětou jsem myslel, aby si lidé uvědomili, proč je dobré řádně zvířata vyživovat. Důležité je, že pak koupí kvalitní značku (ne všichni, ale to je jedno... Každého zákazníka prostě nezíská nikdo). A pokud máš kvalitní kamenný obchod, kde ten produkt nabízíš za dobré ceny (protože máš exkluzivitu od výrobce nebo velkodistributora - tím pádem jsi schopná... bla bla bla), tak si spousta lidí k tobě zajde (což vzdělaný personál s kladným přístupem k práci jistě umocní). V e-shopu si zase koupí jiní (třeba i zdaleka. Nebo třeba lacerta, když uvidí kvalitní značku, kterou zná a zboží bude za dobrou cenu - což jsou dvě hlavní výhody, které by měl e-shop nabízet). Navíc by bylo dobré nasmlouvat si nějaké ty veterináře a velkochovatele z okolí. Jinak jsem myslel, že je blbost mít jenom e-shop plný zboží, které prostě jen tak někde koupíš (bez dojednání řádných obchodních podmínek s dobrými distributory). Mluvím tu o komplexním prodeji zboží (mluvím o více nástrojích prodeje - kamenný obchod, e-shop, prezentace na výstavách, atd. - prostě komplexní podpora prodávané značky) takové značky, která má z nějakých důvodů šanci na trhu uspět.

Ta terária jsou zase úplně jiná věc. Tak jako s krmivem bys objížděl výstavy a soutěže psů a koček, tak s terárii burzy a prezentoval své výrobky na fórech, atd. Prostě to je zase jiná věc. Máš tam zase blízko to Německo (kde by mohl být o kvalitní terária zájem). Prostě dvě rozdílné věci. Měl bys to jako dva oddělené byznysy pod jednou střechou. Nabízet k teráriím / akváriím servis a údržbu by také nebylo od věci (firma si objedná pro zvelebení pracovního prostředí akvárium - měli by třeba zájem o údržbu...).

Je to prostě široké pole působnosti a obrovský záběr aktivit, co se toho týkají. Rozhodně to není o tom otevřít kamenný obchod, nakoupit do něj jen tak zboží, sednout si za pult a čekat.

Hele, když je dobrý prodavač, tak si člověk který kupuje pravidelně to Pedigree koupí a idražší. U nás na jižní Moravě máme nejmenovaný menší zverimex, hlavně na ty krmiva a paní co tam prodává tě i na obyčejný dotaz tak nehorázně zprdne, že ti psa nebo čehokoliv jiného je tak líto že to drahé krmivo i koupíš :D A vím o čem mluvím :) takže když máš i trošku vyřídilku tak myslím že to jde i tak..